Trytool 2016 – będzie się działo!

Trytool 2016 już w najbliższą sobotę! Mamy nadzieję, że zapisaliście się już na warsztaty i doładowaliście mocno przed zawodami. Tymczasem kilka słów o sobotnich warsztatach i osobach prowadzących.

trytool-2016-plakat

Już od 9 rano Jasiek Kuczera (Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej PZA, hardrock, wspinanie.pl, KW Kraków) zapozna Was ze sprzętem używanym podczas wspinaczki i turystyki zimowej (ABC zimowe – prezentacja sprzętu). Dowiecie się również, w jaki sposób ten sprzęt wykorzystywać. Podczas warsztatu „Bezpieczne poruszanie się w terenie górskim zimą” Jasiek opowie o jego zastosowaniach, a także poruszaniu się z lotną i związaną z tym asekuracją. Cykl warsztatów Jaśka zwieńczy poradnik „Jak przygotować się do trudnej drogi zimowej” – tutaj usłyszymy o tym, co spakować ze sobą do plecaka (w tym na wypadek nieprzewidzianego noclegu gdzieś daleko od schroniska), w jaki sposób ocenić pogodę i warunki, oraz jakiego sprzętu asekuracyjnego być może przyjdzie nam użyć.

A tak było w zeszłym roku (fot. Ola Tyma)

Kolejny blok warsztatów wspinaczkowych, w bliskiej kooperacji z Jaśkiem, poprowadzi Damian Granowski (drytooling.com.pl, KW Kraków). Najpierw Damian zaprezentuje, na czym w ogóle ten cały drytooling polega i jak to powinno wyglądać – w zakresie podstawowym (ABC wspinaczki zimą – pokaz praktyczny) oraz rozszerzonym (Drytooling – pokaz praktyczny). Jak przystało na jednego z najmocniejszych drytoolowców nad Wisłą, Damian podzieli się swoimi patentami na wysoką formę i żelazny biceps – także przy zastosowaniu specjalnie na tę okazję przygotowanego trenażera (trening drytoolowy). Oprócz tego, do spółki z Jaśkiem Kuczerą, Damian pokaże nam podstawowe techniki sprzętowe mające zastosowanie we wspinaczce lodowej – wkręcanie śrub lodowych, wiercenie Abałakowów oraz poprawne wbijanie dziabek i raków.

Nie samym wspinaniem jednak człowiek żyje – dlatego też przygotowaliśmy dla Was porcję wiedzy, która przyda się również turystom „z buta”, skiturowcom, a nawet tym, którzy po górach chodzą wyłącznie latem. Tomek Pawłowski (instruktor sportu, ratownik górski, KW Kraków) opowie o zastosowaniu lawinowego ABC – będziecie mieć również okazję sprawdzić, jak działają detektory w praktyce.

Ratownicy GOPR opowiedzą o tym, co powinna zawierać apteczka na wyjazd w góry oraz przeprowadzą warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, a Maciek Chmielecki (KW Kraków) podzieli się z Wami swoimi patentami na odżywianie w górach – dowiecie się na czym gotować, co gotować, co zabrać ze sobą w ścianę oraz jak uniknąć odwodnienia.

To chyba tyle – poniżej dokładny program imprezy. Do zobaczenia w sobotę!

Michał Kajtoch
Klub Wysokogórski Kraków

Exit mobile version