Robert Celiński piąty w Tenzing Hillary Everest Marathon!

Robert Celiński wywalczył piąte miejsce w Tenzing Hillary Everest Marathon, rozgrywanym najwyżej na świecie maratonie – 5364 m n.p.m. To najlepsze miejsce w historii wywalczone przez zawodnika spoza Nepalu i rekord czasowy w tej kategorii.

Everest Marathon

W biegu z czasem 4:01:54 zwyciężył Nepalczyk Bhim Gurung. Nasz zawodnik, który startował w tym wymagającym biegu po raz trzeci uzyskał czas 4:34:28.

Robert Celiński (w środku) był najlepszym zawodnikiem spoza Nepalu w Everst Marathon

Robert Celiński dla maratonczyk.pl tak opisuje swój start:

To mój już trzeci start w tym rozgrywanym najwyżej na świecie maratonie – 5364 m n.p.m. Zakończyłem go kolejnym sukcesem w kategorii open. Wywalczyłem piąte miejsce, które jest najwyższym zdobytym miejscem przez białego zawodnika i rekordem trasy w tej „kategorii”. Mój czas to 4:33:34. Nie udało mi się jeszcze tym razem wskoczyć do top „3”, ale z każdym kolejnym startem jestem coraz bliżej. Cieszy mnie mój poprawiony wynik w tym maratonie o prawie sześć minut. Trasa była bardzo trudna. W połączeniu z dużym niedoborem tlenu w powietrzu, odcisnęła swoje piętno na umyśle i organizmie.

W biegu startowała też Hanna Pietrasik, która zajęła 7. miejsce. Jej czas 8:20:10. Najszybciej trasę przebiegła Ang Dami Sherpa – 6:05:43.