Za nami Rzeźnicki Festiwal Biegowy – wyniki

Miniony, przedłużony i upalny weekend był areną zmagań dla miłośników biegów górskich w malowniczych okolicznościach przyrody – w Bieszczadach. Za nami XII Bieg Rzeźnika – InterRisk dla Aktywnych, który odbył się w ramach Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego.

bieg_rzeznika1

Rzeźnicki Festiwal Biegowy rozpoczął się 30 maja Biegiem Rzeźnika Ultra, który ma dystans 134km, z przewyższeniami ponad 6000m D+. Wystartowało w nim 248 zawodników, z czego pełen dystans ukończyło 17 osób. Zwyciężył Grzegorz Uramek z czasem 20:01:47. Wśród kobiet, jako jedyna dobiegła do mety Anna Arseniuk, w czasie 23:52:48.

1 czerwca ruszył Bieg Rzeźnika na Raty, etapówka, podczas której w trzy dni pokonuje się kolejne etapy Biegu Rzeźnika. W biegu wystartowało 56 zawodników, nie ukończyły trzy osoby. Rywalizację wygrał Ignacy Domiszewski, z sumarycznym czasem 7:22:23. Jest to wiec czas szybszy niż rekord Biegu Rzeźnika. Wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Bondara z czasem 9:20:00.

Bieg Rzeźnika Na Raty 2015 (fot. Jola Błasiak-Wielgus)

Wreszcie 5 czerwca o godz. 3:00 z Komańczy na trasę wyruszyli zawodnicy drużynowego Biegu Rzeźnika, na dystansie 77,7 km. Wystartowało 1391 śmiałków, z czego bieg ukończyło 1255 osób. Jako pierwsi na mecie zjawili się Magda Łączak i Paweł Dybek, z czasem 08:22:56. Wygrywając zawody, zwyciężyli również w kategorii MIX. W kategorii męskiej zwyciężyli Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski, z czasem 08:43:11. Wśród kobiet najszybsze były Monika Jakubaszek wraz z Agatą Matejczuk. Ich czas to 11:11:50.

Niektórzy zawodnicy skusili się na wersję Bieg Rzeźnika Hardcore, która ma dystans 100 km. Tu zwyciężyli Kamil Klich i Michał Kołodzieczyk, którzy na mecie Rzeźnika byli po czasie 09:24:04 (10. miejsce w ogólnej kategorii i 9. w męskiej), wersja Hardcore zajęła im 12:55:54.

Start Biegu Rzeźnika 2015 (fot. Mateusz Świerczyński)

6 czerwca odbył się ostatni bieg w tym rozdaniu – Rzeźniczek na dystansie 27 km. Wystartowało w nim 788 zawodników, biegu nie ukończyło 6 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Polański z czasem 2:17:45, a wśród kobiet Katarzyna Winiarska z czasem 2:45:22.

W ramach Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego czeka nas jeszcze Ultra Maraton Bieszczadzki, który będzie miał miejsce 11 października. W lipcu natomiast będzie okazja do pobiegnięcia w Rzeźniku Bikini – biegu którego bohaterkami mają być przede wszystkim kobiety.

Podawane wyżej wyniki wciąż są jeszcze nieoficjalne, można je znaleźć na stronach: