Polish Outdoor Group przygotowuje się do Przystanku Woodstock 2013

Już trzeci rok z rzędu – jako oficjalny Partner WOŚPu – stowarzyszenie Polish Outdoor Group będzie organizować i promować aktywności outdoorowe w czasie Przystanku Woodstock. Wioska himalajska będzie tradycyjnie zlokalizowana na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych Festiwalu w dniach 31 lipca – 3 sierpnia. Organizatorzy zapewniają dla uczestników festiwalu wiele outdoorowych atrakcji.

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)
Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa Wall Be Safe, na której wspinające się osoby korzystają z automatycznej asekuracji. Dla wielu uczestników Woodstocku była to pierwsza szansa w życiu aby spróbować wspinaczki na sztucznej ścianie, jednak byli i tacy, którzy przyjechali tam ze swoimi butami wspinaczkowymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się slackline’y rozstawione w centrum wioski. Zarówno na ściance wspinaczkowej, jak i na slackline’ach organizowane były konkursy z nagrodami.

Miasteczko Himalajskie POG – Kolejki do ścianki wspinaczkowej Wall Be Safe (fot. POG)

Tradycją już jest, że wioska znajduje się „w otoczeniu wysokich gór” – takie wrażenie wywoływać ma ogromny banner z widokiem na Himalaje, pod którym zorganizowana została wystawa namiotów. W ich pobliżu odbywały się także szkolenia.

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

 

Eksperci ze sklepu Woda Góry Las niemal przez całe dnie prezentowali najnowsze rozwiązania stosowane w namiotach, plecakach, odzieży i akcesoriach outdoorowych, objaśniali m.in. funkcjonowanie membran klimatycznych oraz zdradzali wiele przydatnych outdoorowych ciekawostek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się prozaiczne z pozoru szkolenie pt. „Jak poprawnie zapakować i wyregulować plecak”.

Miasteczko Himalajskie POG – kurs z Nordic Walking (fot. POG)

Spora grupa osób postawiła swoje pierwsze kroki (i to dosłownie!) z kijkami Nordic Walking. Aktywne kursy prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i odbywały się kilka razy dziennie.

Wieczorami setki widzów oglądało najlepsze filmy górskie z Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Wisienką na outdoorowym torcie były nocne prelekcje i spotkania z podróżnikami i wspinaczami.

Miasteczko Himalajskie POG (fot. POG)

Gościem specjalnym „Himalayan Camp” był wybitny wspinacz młodego pokolenia – Adam Pustelnik, który w sobotę barwnie opowiedział o swojej niezwykłej, wspinaczkowej pasji. Warto zaznaczyć, że ze względu na sporą grupę uczestników zza granicy, prowadził swą prelekcję po polsku i angielsku.

Do rozpoczęcia przygody z outdoorowymi aktywnościami inspirowały także uczestniczki wyprawy Spitsbergen Polish Female Expedition 2012 – Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling. Celem ich tegorocznej wyprawy było zimowe zdobycie najwyższego szczytu Spitsbergenu – Newtontoppen’u (1713 m n.p.m.). Dziewczyny opowiedziały o swoich przygodach podczas wędrówki po lodowcach Spitsbergenu, okraszając prelekcję ciekawymi zdjęciami. Po zakończeniu prelekcji wśród uczestników losowane były atrakcyjne nagrody.

Tych i wielu innych atrakcji nie zabraknie także w tym roku. Więcej informacji już wkrótce!

***

Polish Outdoor Group

Polish Outdoor Group (POG) to organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy i media działające w branży outdoorowej. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji aktywnego trybu życia i spędzania czasu np. w górach.

POG tworzy i wspiera różne projekty mające na celu propagowanie ekologii, ale także promocję innowacyjnych i bezpiecznych technologii, wykorzystywanych do produkcji profesjonalnej odzieży i sprzętu. Jednym z projektów stowarzyszenia jest np. Winter Camp – największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce.

Kolejnym celem POG jest zwiększenie świadomości wśród konsumentów i ukazanie różnic pomiędzy technicznymi, a modowymi kolekcjami odzieży sportowej.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się na stronie: pog.org.pl

Źródło: Polish Outdoor Group

Exit mobile version