Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” dziękuje wszystkim wspinaczom za dotychczasowe wsparcie, bez którego nie byłoby możliwe funkcjonowanie „Naszych Skał” i walka o legalny dostęp do polskich rejonów wspinaczkowych. Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz „Naszych Skał”, przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych PIT.
IŚW „Nasze Skały” jest jedną z akcji Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, która posiada status Organizacji Pożytku Publicznego od 2004 roku. O efektach akcji możecie przeczytać na stronie internetowej naszeskaly.pl, a także na stronie Fundacji Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu, czy też popularnych portali wspinaczkowych jak wspinanie.pl czy Climb.pl.
Dzięki naszym działaniom udało się udostępnić dla wspinaczy takie rejony jak: Zakrzówek, Diabelskie Mosty, czy Śnieżne Kotły, w wielu innych jak: Ciężkowice, czy Prządki staramy się doprowadzić do legalizacji wspinaczki. Jedną z możliwości wsparcia naszych działań jest przekazanie na rzecz akcji 1% swojego podatku.
Można to zrobić wpisując w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji im. Kukuczki: 0000084062, koniecznie dodając w rubryce „cel szczegółowy 1%” dopisek: „Nasze Skały”.
By Wam to ułatwić, proponujemy skorzystanie z ogólnodostępnych formularzy, umożliwiających internetowe wysłanie zeznań podatkowych, znajdujących się na stronie Ministerstwa Finansów:
Będziemy niezmiernie wdzięczni za Wasze wsparcie!
Rada IŚW „Nasze Skały”
***
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w marcu 2008 roku w celu zapewnienia legalnego dostępu do polskich rejonów wspinaczkowych wszystkim wspinaczom – zrzeszonym i niezrzeszonym. Organizatorami Inicjatywy są: Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Polski Związek Alpinizmu oraz najważniejsze media środowiskowe: czasopisma Magazyn Górski i GÓRY oraz portal wspinanie.pl.
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” działa w oparciu o model społeczno-menedżerski. W Radzie Inicjatywy reprezentowani są organizatorzy, którzy pracują społecznie. Projektami zarządza Dyrektor operacyjny, który jest wynagradzany za swoją pracę – formalnie jego pracodawcą jest Polski Związek Alpinizmu.
„Nasze Skały” negocjują legalny dostęp do polskich rejonów wspinaczkowych poprzez spotkania z właścicielami działek, na których położone są skały, władzami gmin oraz służbami ochrony przyrody. Prowadzą również działania legislacyjne, aby dostęp do rejonów wspinaczkowych był gwarantowany odpowiednimi ustawami, w ramach praw do korzystania z przestrzeni publicznej w celach rekreacyjnych.
Więcej informacji na stronie: naszeskaly.pl