Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rzeźniczek, czyli Mały Rzeźnik

21 czerwca 2014

Rzeźniczek to bieg towarzyszący dla Biegu Rzeźnika dla nieco mniejszych…rzeźników, dystans: 26. Relacja z ubiegłorocznego Rzeźniczka znajduje się TUTAJ.

Rzeźniczek jest biegiem dla amatorów krótszego niż Rzeźnik biegania po górach, w tym także tych, którzy chcieliby, ale nie mogą wystartować w Biegu Rzeźnika – czy to dlatego, że jeszcze nie czują się gotowi, a chcieliby zobaczyć jak to jest na Rzeźniku, więc przyjechali, pokibicowali i są akurat w Bieszczadach, czy dlatego, że nie odpowiada im termin Rzeźnika (np. w tym samym czasie pracują w obsłudze i nie mogą równocześnie biec).

Medal ukończenia II Rzeźniczka (fot. Outdoor Magazyn)

Medal ukończenia II Rzeźniczka (fot. Outdoor Magazyn)

Bieg zaczyna się startem honorowym w Cisnej w sobotę, 21 czerwca 2014r o godz. 8:00. Ze startu wszyscy uczestnicy truchtają kilkadziesiąt metrów do stacji kolejki Cisna. Z Cisnej kolejką jedziemy do Balnicy, skąd jest start ostry. Trasa biegu prowadzi niebieskim szlakiem granicznym aż na szczyt Okrąglik (warto zwrócić uwagę, że na tej trasie szlak częściowo trawersuje południowe zbocze pasma granicznego, czego efektem jest kilkukrotna przeprawa przez naprawdę głębokie jary górskich potoków). Na Okrągliku skręcamy na czerwony szlak na północ i czerwonym zbiegamy do Cisnej.

Około 25km. trasa jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza. Jest tylko jeden punkt kontrolny – na Przełęczy nad Roztokami. W pierwszej edycji, zwycięzca – Tomasz Lib – pokonał tę trasę w 2 godziny i 48 minut. Biegnąca jako „czerwona latarnia” Anna Magryś (teraz już Bieniecka-Magryś) zamknęła trasę w nieco ponad 5 godzin.

Biuro Zawodów będzie umiejscowione w ośrodku sportowym „Orlik” w Cisnej i będzie otwarte w przeddzień zawodów, 20 czerwca 2014r., w godz. 15:00-18:00. Zawodnicy, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli w tym terminie dokonać rejestracji i odebrać pakietu startowego, proszeni są o indywidualny kontakt mailowy z Organizatorem w celu ustalenia innego terminu.

Po zakończeniu zawodów, wszystkich chętnych zapraszamy na ceremonię zakończenia.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Szczegóły

Data:
21 czerwca 2014
Wydarzenie Tagi:

Organizator

OTK Rzeźnik
Strona internetowa:
http://www.biegrzeznika.pl/rzezniczek/

Miejsce

Unnamed Venue
Cisna, Polska + Google Map
Strona internetowa:
http://www.biegrzeznika.pl/rzezniczek/
Outdoor Magazyn