Małe przygody, wycieczki, a szczególnie noclegi w terenie, czyli biwaki na dziko, są świetną odskocznią od codzienności, sposobem na relaks, przysłowiowe „ładowanie baterii”. Autorzy, wydawcy i wszystkie osoby współtworzące Outdoor Magazyn wiedzą o tym od dawna. Dlatego zdecydowaliśmy się przekuć naszą pasję i doświadczenia w serię poradników o prostym tytule „Biwak na dziko”.
***
Biwaki są oczywiście różne. Te planowane i przymusowe; te będące celem samy w sobie lub dodatkiem do aktywności, odpoczynkiem po wysiłku; i w końcu te samotne, pełniące rolę pustelni lub wspólne – z rodziną, z przyjaciółmi. Czasem uda się rozbić całkowicie „na dziko”, czasem skorzystamy z miejsca obozowego lub nawet pola namiotowego. Jednak niezależnie od tych wszystkich możliwości jest sporo podobieństw, sporo wiedzy, którą warto przyswoić, by z tego biwakowania czerpać jak najwięcej radości.
W cyklu naszych poradników, który stale rośnie, staramy się dzielić tą wiedzą i przydatnymi informacjami. Do tej pory powstały następujące artykuły:
- Biwak na dziko. Przepisy w krajach europejskich
- Biwak na dziko. Gdzie szukać legalnych miejsc?
- Biwak na dziko. Przepisy: noclegi i ogniska
- Biwak na dziko. Leave No Trace
- Zanocuj w lesie – program Lasów Państwowych. Legalny biwak na dziko w Polsce
- Zanocuj w lesie – mapa
- Program „Zanocuj w lesie” – najczęściej zadawane pytania
- Biwak na dziko. Wybór miejsca w terenie
- Biwak na dziko. Typy schronień
- Biwak w hamaku
- Biwak na dziko. Jak się spakować?
- Biwak na dziko. Jesień
- Biwak na dziko. Budowanie własnego schronienia (wkrótce)
- Biwak na dziko. Etyka (wkrótce)
Wszystkie części cyklu zebrane są tutaj: