Sprawdź się w przełaju! 15 lipca startuje cykl CITY TRAIL onTour!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 10 lipca 2019 13:15

15 lipca w Lublinie rozpocznie się wakacyjny cykl biegów przełajowych CITY TRAIL onTour. Będzie się składał z 10 imprez na 5 km. Zawody zostaną zorganizowane w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL onTour (fot. materiały organizatora City Trail)

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy (wrzesień/październik – marzec). Wakacyjne biegi charakteryzują się kilkoma elementami.

– Najważniejszą różnicą w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym jest czas rozgrywania zawodów – letnie biegi organizujemy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą biegamy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić – w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu – na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Cykl CITY TRAIL onTour (fot. materiały organizatora City Trail)

Plan każdej imprezy jest identyczny – o 17:00 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród.

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

Cykl CITY TRAIL onTour (fot. materiały organizatora City Trail)

W CITY TRAIL onTour 2018 wzięły udział 4782 osoby, w tym 3603 dorosłych i 1179 dzieci.
Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

Cykl CITY TRAIL onTour (fot. materiały organizatora City Trail)

Kalendarz biegów:

  • 15 lipca – Lublin, Zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa
  • 16 lipca – Warszawa, Las Młociński
  • 17 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie
  • 18 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
  • 19 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek
  • 22 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
  • 23 lipca – Poznań, Lasek Marceliński
  • 24 lipca – Wrocław, Las Osobowicki
  • 25 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara
  • 26 lipca – Łódź, Park na Zdrowiu

Informacja prasowa City Trail

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn