Biegowe tournée CITY TRAIL onTour wystartowało!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 16 lipca 2019 10:59

W poniedziałek, 15 lipca nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg CITY TRAIL onTour Lublin, czyli pierwsza z imprez wakacyjnej odsłony największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli lubelski dominatorArtur Kern oraz Joanna Szmit. W zawodach uczestniczyło 234 dorosłych i niemal 70 dzieci.

CITY TRAIL onTour 2019 – Lublin (fot. Radek Pizoń)

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Lublinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej i bardzo malowniczej trasie. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Artur Kern to znakomity zawodnik, który ma na koncie wiele wartościowych rezultatów, jest aktualnym rekordzistą kraju na 5000 m w hali. Jego wczorajszy wynik podczas CITY TRAIL onTour to 17:07. Drugą lokatę zajął Paweł Wysocki– 17:12 , a trzeci był Michał Orzeł – 17:22.

CITY TRAIL onTour 2019 – Lublin (fot. Radek Pizoń)

Najszybsza z pań – Joanna Szmit również wywodzi się z bieżni. Wielokrotnie uczestniczyła w finałowych biegach w ramach mistrzostw Polski na średnich i długich dystansach. Podczas wczorajszego biegu uzyskała czas 19:42. Joanna relacjonuje:

Warunki dzisiaj rewelacyjne, pogoda dopisała, nie było za gorąco, więc jak na tę porę roku było naprawdę świetnie. Nie ukrywam, że trasa jest tutaj dość trudna, szczególnie w pierwszej części, gdzie mamy sporo wystających konarów drzew. Dzisiaj czułam, że moja dyspozycja nie jest do końca dobra, dlatego trzymałam się na drugim miejscu, licząc, że będę mogła powalczyć o wygraną na finiszu. Wiedziałam, że mam na to szanse ze względu na moje przygotowanie szybkościowe i lata treningu na bieżni. Tak właśnie było – wykorzystałam moją przewagę szybkościową na ostatniej prostej.

W biegach ulicznych i przełajowych jest zupełnie inna atmosfera niż w zawodach na bieżni, gdzie liczy się każda sekunda. Uwielbiałam starty na bieżni, ale zawody, w których startują rzesze osób trenujących amatorsko to inny świat – bardzo doceniam fakt, że spotykam mnóstwo znajomych osób i poznaję często bardzo malownicze trasy.

Drugie miejsce wywalczyła zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji CITY TRAIL onTour Lublin – Katarzyna Konkel – czas 19:44, a trzecie – powracająca do formy po urodzeniu dziecka – Joanna Wasilewska – 20:50.

Wyniki biegu znajdują się pod linkiem: http://2019.ontour.citytrail.pl/wyniki/lublin.

CITY TRAIL onTour 2019 – Lublin (fot. Radek Pizoń)

Poza Lublinem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 2lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn