Silesia Race – zawody na orientację

przez Michał Gurgul | Opublikowano 26 czerwca 2019 17:40

Stowarzyszenie Silesia Adventure Sport, zaprasza na kolejną odsłonę swoich cyklicznych zawodów na orientację. Impreza po raz pierwszy odbędzie się w Beskidach, z bazą w Węgierskiej Górce, w sobotę 28 września 2019 roku.

Silesia Race (fot. Mateusz Knap)

Zawody na orientację – co to znaczy?

W zawodach na orientację nie ma jednej ustalonej trasy. Na starcie uczestnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które muszą odnaleźć w terenie. Droga pomiędzy punktami jest dowolna, a pokonuje się ją biegnąc, jadąc rowerem, lub nawet – płynąc kajakiem. Jeżeli dobrze czujesz się z kompasem w ręku, nawigacja na azymut nie sprawia ci trudności, możesz biec przez łąki i lasy. Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności możesz korzystać z oczywistych punktów odniesienia takich jak ścieżki, drogi czy linie wysokiego napięcia. Niezależnie od tego, podczas zawodów tego typu zabawa prima sort jest gwarantowana!

Silesia Race (fot. Mateusz Knap)

Silesia Race – trasy i możliwości zapisu

Organizatorzy przygotowali kilka możliwości startu w imprezie, oto one:

  • Sportowa Gra Miejska. Dystans w przedziale 10 – 15 km. Kategorie: rodzinna (w zespole startuje przynajmniej jedno dziecko w wieku przedszkolnym/szkoły podstawowej) oraz „dorosła”. Start możliwy w zespole od jednej do stu osób. Na tej trasie, poza punktami do odnalezienia, na uczestników czekają również zadania specjalne: zagadki logiczne, zadania sprawnościowe.
  • Trasy piesze 25 lub 50 km. Na obydwu trasach klasyfikacja prowadzona jest solo, ale oczywiście można poruszać się parami, czy też większa liczbą osób. Trasa 50 km zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.
  • Trasa rowerowa 50 km. Podobnie jak wyżej, klasyfikacja solo, ale można poruszać się w grupie przyjaciół.
  • Rajdy przygodowe 60 i 125 km. Rajdy przygodowe to połączenie trasy pieszej, rowerowej i innych dyscyplin, w zależności od warunków środowiskowych (kajaki, rolki, narty biegowe). Jak to dokładnie wygląda, można zobaczyć na filmie:

Krótsza wersja rajdu w Węgierskiej Górce będzie składała się z etapów pieszych (pojedyncze etapy nie dłuższe niż 7 km) i rowerowych, oraz zadań specjalnych. Zespoły mogą liczyć od dwóch do sześciu osób, możliwe jest korzystanie z pomocy urządzeń do nawigacji typu GPS. Trasa dłuższa, poza etapami pieszymi i rowerowymi, będzie składała się z etapu kajakowego.

Silesia Race (fot. Mateusz Knap)

Rywalizacja na długiej trasie rajdu przygodowego startuje o północy z piątku na sobotę, pozostałe konkurencje rozpoczynają się w sobotę rano.

Silesia Race (fot. Magdalena Późniewska)

Pakiety startowe

W pakiecie startowym uczestnicy Silesia Race otrzymują dwa noclegi w warunkach turystycznych, ciepły posiłek i bufet po zawodach, losowanie nagród o każdej pełnej godzinie + losowanie wycieczki do Pragi, Wiednia lub Budapesztu wśród wszystkich uczestników imprezy. Ponadto 30 % kupon rabatowy uprawniający do zakupu sprzętu marki Fjord Nansen (namioty, śpiwory, odzież, akcesoria turystyczne), złotą polską jesień w Beskidach, niezapomnianą przygodę i wiele więcej… :)

Informacje, zapisy:

Silesia Race (fot. Magdalena Późniewska)

Informacja prasowa Silesia Race

***

Więcej informacji na temat historii i różnych odmian biegów na orientację znajdziecie w artykule:

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn