V Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi

przez Administrator | Opublikowano 19 marca 2019 13:53

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich. Biegi rozgrywane są na na różnych dystansach, łącznie jest ich 13. Trasy prowadzą pod górę, a ich łączny dystans wynosi 40 km. Suma przewyższenia w górę wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

V Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi (fot. Krzysztof Nagacz)

Festiwal Biegów Alpejskich to 2 dni przygody i walki ze słabościami. 13 razy możesz zmierzyć się z rywalami, 13 razy możesz walczyć. Ile razy możesz upaść i wstać? To sprawdzisz w dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w Zawoi.

Zapraszamy do rywalizacji w 4 biegach, w których będzie prowadzona odrębna klasyfikacja:

  • VIII Chaszczok-Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m
  • Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m
  • Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m
  • Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

Bieg Wschodzącego Słońca (fot. Krzysztof Nagacz)

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Jeżeli go ukończysz to żadna 100-ka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, z wyjątkiem może Ultramaratonu 6xBabia Góra :)

V Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi (fot. Krzysztof Nagacz)

Kto jeszcze nie jest w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) i łącznym przewyższeniu w górę +3100 m.

V Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi (fot. Magdalena Sedlak)

Rywalizację w Etapowym Maratonie oraz Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich zakończy bieg finałowy, którym będzie Bieg na Mosorny Groń. W tym ostatnim etapie czasy wszystkich zawodników zostaną podzielone przez 10 i zawodnicy wystartują „na dochodzenie” w odpowiednio zmniejszonych odstępach czasowych.

Film z jednej z poprzednich edycji Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi:

Więcej informacji na stronie organizatora: http://biegnababia.pl/

Zapraszamy do Zawoi na weekend biegowy!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn