CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wrocławiu, pogodny bieg w Katowicach

przez Administrator | Opublikowano 18 marca 2019 17:48

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy się dużym powodzeniem wśród znakomitych zawodników, co skutkuje dużymi emocjami i wartościowymi rezultatami. Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej edycji 2018/2019 trwała do ostatnich metrów ostatniego biegu edycji! Zupełnie inaczej było w Katowicach, gdzie już przed szóstym biegiem jasne było, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

CITY TRAIL Wrocław, 16.03.2019 (fot. Tomasz Pawlicki)

Wrocław

Sobotni bieg we wrocławskim Lesie Osobowickim przyniósł potężne emocje! O wygraną w cyklu walczyli Szymon Dorożyński i Dariusz Boratyński. Mocniejszym okazał się ten pierwszy, aczkolwiek różnica na mecie była minimalna, bo wyniosła kilkanaście centymetrów i setne sekundy! Wynik obu zawodników to 14:56.

Szymon Dorożyński, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m z 2014 roku:

Zapisując się jesienią do cyklu myślałem o tym, by podczas CITY TRAIL budować formę na przyszłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Podczas przygotowań okazało się, że wypadnie mi 5-tygodniowy obóz, więc wspomniany raczej start odpuszczę. Moje główne cele są na stadionie. Chcę zrobić to, co miałem zrobić 2 lata temu – przed kontuzją, czyli pobiec 14:10 na 5000 m. Starty CITY TRAIL traktowałem treningowo, ale fakt, że wygrałem bieg przed miesiącem i miałem szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bardzo mnie zmotywowało do dzisiejszej rywalizacji.

W sobotnim biegu trzecią lokatę zajął Rafał Mrowiński (czas 15:15), natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył czwarty tym razem Mikołaj Czeronek.

CITY TRAIL Wrocław, 16.03.2019 (fot. Tomasz Pawlicki)

W rywalizacji kobiet już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Dominika Napieraj, która w sobotę nie startowała. W szóstym biegu edycji najszybszą była Małgorzata Zieleń z czasem 18:19, która uplasowała się na drugim miejscu w generalce. Drugie miejsce w sobotę Aleksandra Andruszków (wynik 18:52), a trzecia był tym razem Justyna Romanowska (czas 19:35).

CITY TRAIL Wrocław, 16.03.2019 (fot. Tomasz Pawlicki)

W biegu głównym uczestniczyło 371 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 142 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 we Wrocławiu odbył się w listopadzie i przyciągnął 581 dorosłych i 235 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

CITY TRAIL Wrocław, 16.03.2019 (fot. Tomasz Pawlicki)

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu we Wrocławiu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona CITY TRAIL Junior), dekoracja biegu głównego – od 19:00.

Katowice

Szósty z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Katowicach w edycji 2018/2019 przyniósł zwycięstwo Katarzyny Golby i Kamila Czapli. Dla obojga niedzielny start był kluczowy, bowiem dzięki niemu zostali sklasyfikowaniu w cyklu, do czego wymagane jest ukończenie czterech biegów. Katarzyna Golba zajęła w generalce drugie miejsce, natomiast Kamil Czapla – trzecie. Zwycięstwo zagwarantowali sobie już w poprzednich zawodach nieobecni w niedzielę – Sylwia Ślęzak i Szymon Topolnicki.

CITY TRAIL Wrocław, 17.03.2019 (fot. Piotr Dymus)

Katarzyna Golba ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca. Jej niedzielny wynik to 20:11, a tak wspomina bieg:

Dzisiejszy bieg był w pełni kontrolowany. Chciałam pobiec jak najmniejszym nakładem sił. Przed biegiem wiedziałam, że wystarczy mi czwarte miejsce, żeby utrzymać zająć pozycję w generalce. Ambicja jednak wzięła górę i starałam się wygrać. Dziewczyny poprowadziły znaczną część dystansu, a końcówka należała już do mnie – mówiła na mecie najszybsza z kobiet podczas niedzielnych zawodów. – Nie mam na razie sprecyzowanego planu docelowego na sezon. Jeszcze w ubiegłym roku myślałam o mistrzostwach Polski w Dębnie, ale kontuzja wyeliminowała mnie z przygotowań. W tej chwili jestem w pełni zdrowa. Być może wrócę w góry. Na pewno będę startowała na ulicy w biegach na 10 km i w półmaratonie. Długoletnią przygodę z chodem sportowym definitywnie zakończyłam. Bez wątpienia w przyszłym sezonie pojawię się znów na trasie CITY TRAIL w Katowicach.

Drugie miejsce w niedzielnych zawodach zajęła Paulina Gaj (czas 20:17), a trzecia była Anna Jadasz (20:40).

Najszybszy z mężczyzn – Kamil Czapla uzyskał wynik 16:13. Drugi był Piotr Mrachacz (16:35), a trzecią lokatę wywalczył Jarek Koźdoń (16:43).

CITY TRAIL Wrocław, 17.03.2019 (fot. Piotr Dymus)

W biegu głównym uczestniczyło 405 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 132 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Katowicach odbył się w listopadzie i przyciągnął 460 dorosłych i 142 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

CITY TRAIL Wrocław, 17.03.2019 (fot. Piotr Dymus)

Zakończenie sezonu w Katowicach odbędzie się 27 marca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Początek o godz. 18:00.

CITY TRAIL Wrocław, 17.03.2019 (fot. Piotr Dymus)

Poza Wrocławiem i Katowicami w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Warszawa. W najbliższy weekend odbędą się trzy ostatnie biegi edycji 2018/2019 – w sobotę startują biegacze z Lublina, a w niedzielę ze Szczecina i Warszawy.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

***

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn