Wyniki zawodów wspinaczkowych rozegranych podczas SNOW EXPO 2018

przez Michał Gurgul | Opublikowano 15 listopada 2018 12:45

Zawody wspinaczkowe podczas SNOW EXPO 2018 na PGE Narodowym w Warszawie odbyły się na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali Rocks i nie były pozbawione całkiem poważnych nagród finansowych i rzeczowych dla najlepszych. Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym został autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Ścianka sama w sobie jest niewielka, niemniej odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć na niej nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje.

Zawody wspinaczkowe podczas SnoW Expo 2018 rozegrane zostały na mobilne ściance wspinaczkowej Sali Rocks (fot. Wspinanie.pl)

Na amatorów czekała w eliminacjach droga o wycenie ok. 7c, oferująca 50 przechwytów! Trzeba podkreślić, że dzięki staraniom Mechaniora zawodnicy zmierzyli się z fajnym, wspinaczkowym wyzwaniem. Tak, to możliwe, aby na takiej ruchomej ściance ułożyć wytrzymałościową drogę. Idea jest prosta – droga biegnie po kolorowych chwytach ułożonych w następująco po sobie sekcje – niebieska, zielona, czerwona i czarna.

Piotr Turkot (Wspinanie.pl), który sam spróbował swoich sił (link do filmu) na przygotowanych dla zawodników drogach, komentuje:

Jak można się domyśleć trudności przechwytów rosną, a sekwencje przygotowane przez Mechaniora są naprawdę ciekawe.

W kategorii AMATOR nagrody finansowe 500 zł sponsorowane przez PZU zdobyli:

  • Angelika Białek
  • Wojciech Cała

W kategorii PRO nagrody finansowe 1000 zł sponsorowane przez PZU zdobyli:

  • Julia Leonardi
  • Mikołaj Nowotnik

Filmowa relacja z targów SNOW EXPO 2018:

Redakcja

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn