Trail Running Festival – nowe wydarzenie dla miłośników biegania w górach

przez Michał Gurgul | Opublikowano 01 października 2018 17:24

Inspirujące historie, ciekawi goście, profesjonalne warsztaty i wspaniałe kino. Tego wszystkiego spodziewać się można podczas Trail Running Festival – festiwalu o ludziach i dla ludzi związanych z bieganiem górskim i górską, sportową aktywnością.

Pasjonatów biegania, szczególnie tego górskiego zapraszamy na festiwal, który odbędzie się w dniach od 26 do 28 października, w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku.

Pierwsza edycja wydarzenia łączy elementy kina, warsztatów, biegowej aktywności, z cyklem festiwalowych spotkań i prelekcji. Jak mówią organizatorzy wydarzenie jest przede wszystkim okazją do tego, by zainspirować innych do odkrycia w sobie pasji do gór i sportu.

Ramowy Program Festiwalu jest już na stronie organizatora. Podczas spotkań, warsztatów, wspólnych treningów poruszane będą tematy z różnych światów o jednym, wspólnym mianowniku. Festiwal to wspaniała okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o treningu, odkryć interesujące i pełne inspiracji historie, a także poznać nowe miejsca, o których opowiadać będą festiwalowi goście.

Warsztaty podczas wydarzenia poprowadzą specjaliści z poznańskiego centrum ruchu BODYWORK, ratownicy GOPR Beskidy oraz załoga Formy na Szczyt, która wprowadzi uczestników wydarzenia w świat treningu w warunkach wysokogórskich pod kątem przygotowań do startów w zawodach.

Ian Corless (fot. Steve Diederich)

W Szczyrku pojawią się również osoby, które Polskę odwiedzą po raz pierwszy. Swoją obecność podczas Festiwalu potwierdził fotograf i podróżnik Ian Corless. Autor podcastów Talk Ultra – wywiadów i rozmów z najlepszymi biegaczami ultra-trailu z całego świata. Ian to również znakomity mówca, o czym będziecie mieć okazję przekonać się w trakcie jednej z festiwalowych prelekcji.

Przed publicznością TRF wystąpią również Dominika Stelmach – obecnie jedna z najszybszych kobiet w biegach górskich w naszym kraju, reprezentantka polski w tegorocznych mistrzostwach świata w biegach górskich długodystansowych, światowa rekordzistka biegu Wings for the Life. Krzysztof Dołęgowski – dziennikarz, propagator biegów ultra w Polsce, redaktor portalu napieraj.pl, współautor książki „Szczęśliwi Biegają Ultra”. Orle Gniazdo odwiedzą również – Krystian Ogły – pierwszy Polak, który przebiegł 12 startów międzynarodowego cyklu Ultra Trail World Tour oraz Piotr Hercog – organizator festiwalu biegowego w Lądku Zdrój, który do Szczyrku zawita zaraz po powrocie z kolejnej wyprawy w ramach projektu Hercog Running Challange. Nie zabraknie też Artura Kurka, który opowie o swojej życiowej pasji związanej z startami w rajdach przygodowych oraz triathlonach ekstremalnych.

Lista gości nie jest jeszcze zamknięta – zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu, bo organizatorzy przygotowali wyjątkowe i – zapewniamy – niepowtarzalne spotkania, które zapadną w pamięć uczestników na długo.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ian Corless w Nepalu (fot. materiały prasowe organizatora)

Bilety na Festiwal dostępne są na stronie internetowej https://www.trailrunningfestival.pl/bilety-i-karnety.

Informacja prasowa Trail Running Festival

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn