Ïdlo – pomysł na zdrowe śniadanie

przez Michał Gurgul | Opublikowano 06 września 2018 10:19

Wszyscy dietetycy zgadzają się co do tego, że śniadanie to bardzo istotny posiłek, którego nie należy pomijać. Daje on nam zastrzyk energii na dobry początek dnia, podnosi efektywność, poprawia samopoczucie. Tymczasem wiele osób rezygnuje ze śniadania z powodu braku czasu. Na szczęście jest sposób na szybkie śniadanie, które jest jednocześnie zdrowe i pełnowartościowe. Oto propozycja producenta zdrowych liofilizatów, dostępnej wkrótce na polskim rynku marki Ïdlo.

Jesteś zabiegany? Nie masz czasu gotować? Mimo to chcesz odżywiać się pełnowartościowo? Poznaj sposób na szybkie śniadania na co dzień! (fot. Ïdlo)

Śniadanie – dlaczego warto je jeść?

Jeśli jeszcze ktoś nie jest przekonany co do tego, że śniadanie jest bardzo istotnym posiłkiem, pozwalającym na dobry start – niezależnie od planów na dany dzień – powinien przyjrzeć się poniższej liście argumentów i poszukać objawów u siebie. Przede wszystkim, rezygnując z pierwszego, porannego posiłku obniżamy sprawność umysłową, odczuwamy senność, niekiedy także rozdrażnienie. Wszystko to przekłada się na obniżenie efektywności w pracy, na zajęciach czy w szkole. „Nie mów do mnie rano” – czy to brzmi znajomo? A wystarczy zjeść zdrowe, pożywne i smaczne śniadanie by samopoczucie wróciło do normy. Poranny posiłek to także zastrzyk energii pozwalającej na podjęcie aktywności fizycznej. Organizm potrzebuje naładować akumulatory, dlatego tak ważne jest aby dostarczyć mu rano różnorodnych składników odżywczych. Do nieprzekonanych może trafić jeszcze kolejny argument – brak śniadania przekłada się na spowolnienie przemiany materii. Dzieje się tak dlatego, że organizm musi w końcu upomnieć się o swój przydział, co skutkuje zwiększeniem porcji posiłków popołudniowych i wieczornych oraz częstszym sięganiem po niekoniecznie zdrowe przekąski w ciągu dnia.

Gotowe śniadanie dla zabieganych

Jeśli chcesz odżywiać się zdrowo, ale nie masz czasu przygotowywać skomplikowanych posiłków przed wyjściem do pracy czy szkoły, wystarczy sięgnąć po gotowe śniadania, których wiele dostępnych jest na rynku. Sprawdzone przepisy na szybkie śniadanie ma w swojej ofercie producent zdrowych liofilizatów Ïdlo. Wszystkie dania – zarówno śniadania, jak i zupy oraz drugie dania – umieszczone są w szczelnie zamykanych opakowaniach. Po otwarciu wystarczy zalać je wrzątkiem zgodnie z instrukcją, zamknąć, odczekać wskazany czas – przygotowując w tym czasie na przykład kawę lub herbatę – i gotowe!

Czy zdrowa żywność może być fast?

Utarło się, że to co jest fast, nie jest zdrowe. Tymczasem na przykład żywność liofilizowana Ïdlo odbiega od tej reguły. Bo co może być lepszego niż kasza na śniadanie? Owsiana, jaglana, kukurydziana – każda z nich dostarcza węglowodanów złożonych, błonnika, wielu witamin i minerałów. Dodatek suszonych owoców, orzechów, nasion chia czy ziaren maku nie tylko wpływa na walory smakowe, ale także dostarcza dodatkowych, cennych substancji odżywczych. Dobrym sposobem na śniadanie jest również granola orzechowa, do której wystarczy dodać jogurt lub sok. Jeśli natomiast znudzą ci się płatki, możesz wypróbować kaszę… z bananów. Każdy przepis na śniadanie Ïdlo to szybki, smaczny i pełnowartościowy posiłek, który sprawdzi się i na co dzień, i na wyjeździe.

Informacja prasowa marki Ïdlo

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn