Owoce niczyje

przez Michał Gurgul | Opublikowano 13 sierpnia 2018 14:59

Lato i jesień to pora zbioru większości owoców w naszej strefie klimatycznej. Wędrując po górach, łąkach i lasach często napotykamy drzewka owocowe, krzaki malin, jeżyn czy jagód. Każdemu z nas zdarzyło się nie raz zerwać gruszkę z gałęzi wystającej za ogrodzenie lub podskubać „niczyją” śliwę. W Czechach i na Słowacji, takich ludzi jest najwyraźniej więcej – stworzyli swoją owocową mapę.

Jeżyny prosto z krzaka (fot. Outdoor Magazyn)

Czescy i słowaccy miłośnicy zbierania owoców w naturalny sposób – z krzaków i drzew, a nie z półek w supermarkecie – stworzyli online specjalną mapę, na której każdy może odnaleźć (a także zaznaczyć) różnego rodzaju drzewa owocowe. Specjalne filtry umożliwiają wyszukanie ulubionego gatunku owoców.

Fruitmap na razie obejmuje głównie Czechy i Słowację (fot. fruitmap.sk)

Póki co największe skupisko oznaczonych miejsc przypada na tereny w obrębie granic naszych południowych sąsiadów, jednak jak widać, z mapy korzysta coraz więcej osób również w innych krajach.

Korzystanie z mapy jest darmowe i nie wymaga rejestracji. Strona z mapą znajduje się tutaj.

Michał Gurgul
źródło: www.fruitmap.sk

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn