Festiwal Podróżniczy TRAVENALIA 2018 – zapowiedź

przez Michał Gurgul | Opublikowano 30 sierpnia 2018 13:59

Każdego dnia odbywamy jakąś podróż – do sklepu, do pracy, odebrać dziecko z przedszkola albo na zajęcia na uczelnię. Zdarza się jednak, że wychodzimy poza nasz kanon codzienności i uciekamy w sferę marzeń, aby samochód zamienić na samolot, a ulice wielkiego miasta na góry i oceany. Pomocą w realizacji marzeń i inspiracją może stać się Festiwal Podróżniczy „TRAVENALIA” – wielkie święto Krakowskich Podróżników i nie tylko!

Festiwal odbędzie się 27 i 28 października w Krakowie, a dokładniej w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33. Jak co roku od 8 już lat festiwal będzie gościł znamienitych podróżników, wędrowców i odkrywców. Tym razem usłyszymy opowieści m.in. Szymona Kuczyńskiego czy Romualda Koperskiego. Odwiedzimy każdy kontynent, przejedziemy przez świat morzem, lądem i powietrzem.

Jeden z gości Festiwalu – Szymon Kuczyński (fot. travenalia.pl)

W czasie trwania festiwalu odbędą się liczne konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. „TRAVENALIA” to impreza o charakterze otwartym i niekomercyjnym – wstęp jest wolny.

Na uczestników festiwalu czekają ekspozycje wydawnictw, oferty turystyczne, stoiska z książkami, a przede wszystkim znakomici podróżnicy, którzy z chęcią odpowiedzą na każde postawione im pytanie zarówno na scenie jak i w kuluarach. „TRAVENALIA” to impreza dla każdego – niezależnie od wieku czy wykonywanej profesji, gdzie można się przekonać, że podróżowanie nie jest wcale takie trudne, a przygoda czeka tuż za progiem.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.travenalia.pl.

Zachęcamy również do odwiedzenia facebookowego profilu Festiwalu.

Romuald Koperski, podróżnik, pisarz, przewodnik, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii (fot. travenalia.pl)

Na wydarzenie zapraszają:

Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. Ludomira Sawickiego
Portal Travelbit

***

Outdoor Magazyn jest patronem medialnym Festiwalu Podróżniczego TRAVENALIA 2018.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn