Wystartował cykl CITY TRAIL onTour!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 17 lipca 2018 13:12

16 lipca w Lublinie rozpoczął się wakacyjny cykl biegów przełajowych CITY TRAIL onTour. Będzie się on składał z 10 biegów na 5 km. Zawody zostaną rozegrane jeszcze w Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl.

City Trail on Tour (fot. arch. City Trail)

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy. Wakacyjne biegi różnią się od Grand Prix kilkoma zasadniczymi elementami.

Oto jak opisuje je Piotr Książkiewicz, organizator zawodów:

Przede wszystkim latem organizujemy tylko jeden bieg w każdej z naszych lokalizacji, a zimą tych imprez jest aż sześć, co łącznie daje sześćdziesiąt biegów. Druga zasadnicza różnica to fakt, że latem biegamy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą zawody organizujemy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić – w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu – na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody. Plan każdej imprezy jest identyczny – o 17:00 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród.

City Trail Junior (fot. arch. City Trail)

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

City Trail on Tour (fot. arch. City Trail)

W CITY TRAIL onTour 2017 wzięło udział 4727 osób, w tym 3578 dorosłych i 1149 dzieci. Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, ALE – Active Life Energy oraz Good Food.

Organizatorzy

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn