Buty wspinaczkowe Black Diamond Momentum

przez Administrator | Opublikowano 02 maja 2018 9:09

Black Diamond jest jednym z niekwestionowanych liderów wśród producentów sprzętu wspinaczkowego. Nikogo więc nie dziwi fakt pojawienie się w ofercie marki nowej kategorii – butów wspinaczkowych. Nowa kolekcja jest autorskim pomysłem Black Diamonda. Wszystkie materiały, konstrukcja oraz design zostały opracowane przez BD. Również produkcja odbywa się w niezależnej fabryce. Szczególnie interesująca, bo zaadresowana do największej grupy klientów, jest kolekcja Momentum.

Momentum to buty przede wszystkim wygodne i trwałe, zatem z założenia adresowane głównie do początkujących wspinaczy, ale również do średniozaawansowanych, jako buty treningowe na panel czy też długie, wielowyciągowe drogi. Komfort buta został osiągnięty dzięki jego kształtowi – składa się na niego prosty profil, bez przesadnej asymetrii znanej z bardziej agresywnych modeli.

Pomaga w tym także cholewka, uszyta z dobrze oddychającego i dopasowującego się do stopy materiału tekstylnego (Engineered Knit Technology) oraz dodatkowa wyściółka przy palcach. Podeszwa wykonana z gumy o grubości 4,3 mm jest formowana, a nie wycinana. Charakteryzuje się dużą trwałością i dobrą przyczepnością. Jej środkowa część jest miększa, co daje lepsze czucie i komfort.

Model damski posiada wszystkie cechy męskiego odpowiednika, został jednak dopasowany do kobiecego kształtu stopy. Oba modele występują w dwóch wersjach: sznurowanej i zapinanej na rzepy.

Buty wspinaczkowe Momentum występują również w wersji dziecięcej. Wykonane są w ramach tej samej technologii oraz z tych samych materiałów, co ich „dorosłe” odpowiedniki i posiadają zapięcia na rzep. Model „Kid’s” dostępny jest w 7 rozmiarach.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn