Niemiecki miliarder zaginął na Klein Matterhorn

przez Wojciech Słowakiewicz | Opublikowano 12 kwietnia 2018 11:36

Od soboty trwa akcja poszukiwawcza, której celem jest odnalezienie Karla-Erivana Hauba. Niemiecki miliarder zaginął podczas treningu skiturowego, na który wyruszył z Klein Matterhorn.

Panorama z Klein Matterhorn (fot. summitpost.org)

Panorama z Klein Matterhorn (fot. summitpost.org)

Haub w sobotę wyjechał kolejką linową na Klein Matterhorn (3820 m), skąd można zjechać w kierunku Zermatt lub Włoch. Akcja poszukiwawcza trwa od sobotniego popołudnia. Jest prowadzona przy pomocy helikopterów wyposażonych w kamery termowizyjne. Do przeszukania jest ogromny teren zarówno po szwajcarskiej jak i włoskiej stronie granicy. Sądzi się, że Haub mógł wpaść do szczeliny. Niestety dzisiaj akcję z użyciem śmigłowców znacząco uniemożliwiają niekorzystne warunki atmosferyczne.

Karl-Erivan Haub (Martin Meissne/AP)

Karl-Erivan Haub jest prezesem Tengelmann Group, jednej z najważniejszych firm handlowych na świecie (m.in. sieci handlowe OBI i Plus). Rodzina Haubów należy do jednych z najbogatszych na świecie. Karl-Erivan jest także doświadczonym alpinistą i narciarzem. Trening na Matterhornie prowadził w związku z zamiarem wzięcia udziału w największych zawodach skitourowych na świecie – Patrouille des Glaciers.

Źródło: impartialreporter.com

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn