Zaproszenie na spotkanie z Tomem Owensem w Krakowie

przez Piotr Turkot | Opublikowano 31 marca 2018 17:41

W imieniu Amers Sports Polska oraz Sklepu Biegacza, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Tomem Owensem, jednym z najlepszych biegaczy górskich na świecie, reprezentującym Team Salomona. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 19 30 w restauracji Bal na Zabłociu na ulicy Ślusarskiej 9.

W spotkaniu wezmą również udział Holy Page, jedna z najlepszych brytyjek biegających po górach, prywatnie partnerka Toma oraz zawodnicy Salomon Suunto Team: Natalia Tomasiak, Magda Łączak, Paweł Dybek, Piotr Hercog i Bartłomiej Przedwojewski. Podczas spotkania organizatorzy przewidzieli kilka niespodzianek.

Spotkanie poprowadzą Kuba Wolski (Magazyn Bieganie), Piotr Falkowski (Festiwal Biegowy), Przemysław Ząbecki (Amer Sports Polska).

Serdecznie zapraszamy

***

Tom Owens jest bez wątpienia jednym z najbardziej inspirujących biegaczy z Wielkiej Brytanii, który od kilku sezonów zaliczany jest do ścisłej światowej czołówki biegów górskich. O Owensie po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2010 roku kiedy Tom wraz z Andym Symondsem wygrał 8 – dniowy wyścig Gore-Tex Transalpine. W kolejnych latach budował swoją pozycję zajmując czołowe miejsca zwłaszcza w biegach typu skyrunning. W 2012 roku Tom zajął drugie miejsce za Kilianem Jornetem w kultowym Trofeo Kima. Niestety później przytrafiała mu się kontuzja, która wykluczyła go z rywalizacji w 2013 roku. Rok później Tom wrócił w wielkim stylu na Transvulkanii, gdzie zajął szóste miejsce, ustępując między innym Kilianowi i Luis Alberto. To był naprawdę dobry wynik, Transvulkania była chyba wtedy najmocniej obsadzonym biegiem w swojej historii, a Owens debiutował na tak długim dystansie (73 km). Potem było jeszcze trzecie miejsce na lodowym szlaku Taranteise i czwarte miejsce w Kima Trofeo.

Rok 2015 rozpoczął się dla Toma bardzo dobrze. Wygrana w Buffalo Stampede w Australii, szósta pozycja w prestiżowym Matterhorn Ultraks i świetne czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w IAU Trail w Annecy. W kolejnym roku Owens skupił się na serii Skyrunning Extreme, która wydawała się być dla Toma stworzona. Połączenie biegania w trudnym technicznie terenie z elementami wspinaczkowowymi czy w końcu umiejętność dostosowania się do ciągle zmieniającego się szlaku, to jest to, co Tom lubi najbardziej. Owens zwyciężył Tromo Skyrace, był piąty w Kima Trofeo, a finale Pucharu Swiata w Glen Coe Skyline zajął drugie miejsce. Ostatecznie drugie miejsce zajął też w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Skyrunning Extreme przegrywając jedynie o 2 pkt z Jonathanem Albonem.

Ubiegły rok z powodu kontuzji i skróconego okresu przygotowawczego nie był tak dobry dla Owensa jak 2016, Tom startował nieco mniej, ale i tak udało mu się zająć piąte miejsce w CCC oraz wywalczyć ósmą lokatę podczas Marathon Ultra Pirineu. Rok 2018 ma być dla Owensa szczególny. W tym roku Mistrzostwa Świata Skyrunning odbywają się w jego rodzinnej Szkocji, na trasach, które zna i na których trenuje. Z pewnością będzie należał do grona faworytów Mistrzostw. Tom Owens aktualnie posiada 912 punktów ITRA, co plasuje go na 13 miejscu na liście najlepszych biegaczy na świecie.

Holly Page, to jedna z najlepszych brytyjek, prywatnie partnerka Toma. Nie osiągała tak spektakularnych sukcesów jak Owens, ale z pewnością wiele biegaczek mogłoby pozazdrościć jej wyników tym bardziej, że biega od niedawna. W 2016 roku zajęła 4 miejsce w zawodach Pucharu Świata Skyrunning Extreme w Kima Trofeo. Rok 2017 był w jej wykonaniu bardzo dobry. Czwarte miejsca w silnie obsadzonych: Marathon Ultra Pirineu i Limone Extreme oraz zwycięstwo w Yangtze River Three Gorges International Trail Running z pewnością robią wrażenie.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn