Sunny Stroeer rekordowo na trasie Aconcagua 360°

przez Administrator | Opublikowano 08 lutego 2018 17:51

Sunny Stroeer, niemiecka alpinistka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, ukończyła bieg na 104-kilometrowej trasie wokół Aconcagua, włącznie z wejściem na najwyższy szczyt Ameryki Południowej, stając się pierwszą kobietą, która pokonała taką trasę.

Mapa trasy wokół Aconcagua

32-letnia Stroeer rozpoczęła swój bieg 1 lutego o godzinie 07:30 z Penitentes. Po 47 godzinach i 30 minutach akcji i wejściu na Aconcagua (6961 m) Niemka wróciła w to samo miejsce. Warto dodać, że certyfikowaną, krótszą trasę startującą z Punta de Vacas do Horcones przebiegła w 41 godzin i 3 minuty.

Sunny Stroeer

Męski rekord tej trasy został ustanowiony w ubiegłym roku przez Ekwadorczyka Nicolasa Mirandę i wynosi 27 godzin 58 minut.

Panie ostatnio dzielnie i z sukcesami zmagają się z rekordami na Aconcagua. 30 stycznia Dani Sandoval ustanowiła nowy rekord na krótszej i bardziej popularnej trasie – Horocones na szczyt i z powrotem.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn