XIV Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych już 26 stycznia

przez Administrator | Opublikowano 03 stycznia 2018 16:37

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku odbędzie się XIV edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Swój początek Przegląd będzie miał w Hotelu Arłamów, gdzie na rozpoczęcie wystąpi zespół KSU. Następnie czeka nas pełna humoru opowieść Mietka “Hajera” Bieńka, który zabierze nas w autostopową podróż przez Himalaje. Ostatnim akcentem wieczoru będzie nocny maraton filmowy z takimi klasykami jak „Czekając na Joe” czy „Zew ciszy”.

W sobotę natomiast przeniesiemy się do Ustrzyckiego Domu Kultury. Zaczniemy od filmu Łukasza Łagożnego – „Puncak Jaya Euro24 Expedition”. Następnie diaporama Waldka Czado, który tym razem zabierze nas w Bieszczady. Wątek biegowy reprezentowany będzie przez krótki film o Biegu Rzeźnika.

Później dwa filmy, które zostały w tym roku obsypane nagrodami na festiwalach filmowych w Lądku-Zdroju i Krakowie. Pierwszy z nich to film Wojtka Kozakiewicza pt. „Mama” – opowiadający historie Kingi Ociepki – Grzegulskiej, kobiety łączącej wspinanie na najwyższym poziomie z wychowaniem dwójki dzieci. Drugi z nich to „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…”. Jest to opowieść o wybitnym taterniku i alpiniście, który pełnił także funkcję naczelnika TOPR.

Nie zabraknie również gór wysokich: zimowa wyprawa na Everest, Broad Peak i legendarna południowa ściana Lhotse. O tych górach opowie Walenty Fiut. W najwyższe góry zabierze nas także legenda himalaizmu – Ryszard Pawłowski, który pięciokrotnie stanął na najwyższym szczycie świata.

W trzeci dzień wrócimy do Arłamowa, ale już na stok narciarski, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznie jeździć na nartach i uczestniczyć w zawodach narciarskich.

Przeglądowi towarzyszyć będą konkursy dla publiczności i promocje książek o tematyce górskiej. To na razie zarys, a więcej szczegółów na stronach:

Bartłomiej Machowski
Koordynator Przeglądu

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn