V Zimowy Ultramaraton Karkonoski – wkrótce zapisy!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 20 listopada 2017 12:51

Do V edycji Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego jeszcze daleko – odbędzie się on 10-ego marca 2018. Przypominamy jednak, że zapisy na ten cieszący się dużą popularnością bieg górski odbędą się już w tym tygodniu – w dniach 22 – 24 listopada 2017.

Zapisy na V edycję ZUK odbędą się już w tym tygodniu (fot. ultramaratonkarkonoski.pl)

Tak, zapisy będą trwały tylko trzy dni, dlatego jeśli planujecie wziąć udział w tym wyścigu bądźcie czujni. W regulaminie zawodów możemy przeczytać, że “Limit zawodników wynosi 360 osób plus 40 osób z Listy Organizatora”. Organizatorzy przewidują, że chętnych zawodników może być więcej niż miejsc. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji odbędzie się losowanie spośród zgłoszonych osób, które spełniają wymogi kwalifikacyjne. Szczegóły dotyczące losowania znajdują się również w regulaminie. Aby zakwalifikować się do tego wymagającego biegu należy udokumentować pokonanie co najmniej dwóch biegów górskich na dystansie maratonu.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego przez wielu biegaczy uważany jest za jeden z najpiękniejszych biegów górskich Polski. Trasa tego zimowego ultra maratonu wiedzie granią Karkonoszy, od Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, do mety w Karpaczu, oraz kulminuje na szczycie Śnieżki (1603 m). Odległość 53,5 km zawodnicy muszą pokonać w limicie czasowym wynoszącym 10,5 godz.

Dokładne informacje i aktualności znajdują się na stronie organizatora.

Polecamy również ładny film przedstawiający zeszłoroczną rywalizację na trasie ZUKu:

Michał Gurgul
źródło: ultramaratonkarkonoski.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn