Szymon Godziek w słynnych zawodach Red Bull Joyride

przez Administrator | Opublikowano 18 sierpnia 2017 17:35

W najbliższą niedzielę (20 sierpnia) Szymon Godziek, najlepszy polski zawodnik we Freestyle MTB, wystartuje w słynnych zawodach Red Bull Joyride, które odbędą się w kanadyjskim Whistler. Kibice, którzy widzieli niesamowity wyczyn naszego reprezentanta, czyli salto na rowerze wykonane nad pędzącym peletonem Tour de Pologne, zobaczyli zaledwie namiastkę tego, co Szymon zademonstruje w Kanadzie.

Transmisja tego wydarzenia będzie dostępna na bezpłatnej platformie Red Bull TV. Początek relacji na żywo w niedzielę o godz. 19:30.

Zawody Red Bulll Joyride to najtrudniejsza impreza na świecie w konkurencji Szymona, czyli slopestyle’u, a Whistler Mountain Bike Park to miejsce kultowe dla sportowców uprawiających tę ekstremalną odmianę kolarstwa górskiego. Szymon Godziek należy do światowej czołówki zawodników wykonujących powietrzne tricki na rowerze i w niedzielę z pewnością zrobi wszystko, aby powalczyć o wysokie lokaty. Nasz reprezentant zajmuje aktualnie wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Diamond Series – najbardziej prestiżowym cyklu Freeride MTB. W jego skład wchodzi pięć imprez, w tym oczywiście Red Bull Joyride (impreza jest także częścią serii Crankworx). Wszystkie toczą się w konkurencji slopestyle’u, która jest niezwykle widowiskowa.

W Whistler jest najbardziej wymagająca i najdłuższa trasa na świecie w slopestyle’u. Moim celem w tym roku jest zaprezentowanie solidnego przejazdu od startu do mety. Nigdy w życiu nie czułem się tak dobrze na rowerze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda mi się czysto pojechać wszystkie tricki, to myślę, że mogę powalczyć o podium – mówi Szymon Godziek.

Zawody w Whistler z pewnością będą stały na bardzo wysokim poziomie, dlatego Szymon będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zrealizować swoje cele. Jednym z głównych faworytów do triumfu będzie Amerykanin Nicholi Rogatkin, który w tym sezonie wygrał już dwie imprezy w slopestyle’u (w Nowej Zelandii i Austrii) i jako pierwszy zawodnik na świecie ma szansę zdobyć potrójną koronę w tej konkurencji.

Transmisję zawodów Red Bull Joyride będzie można oglądać bezpłatnie na platformie Red Bull TV pod poniższym adresem:

https://www.redbull.tv/live/AP-1Q849CX311W11/crankworx

Zapraszam do obejrzenia 6-odcinkowej serii „Power of Mind” poświęconej kulisom przygotowań Szymona w sezonie 2016:

https://www.redbull.com/pl-pl/szymon-godziek-power-of-mind

Materiały multimedialne z Szymonem Godźkiem:
www.redbullcontentpool.com/szymongodziek

Klip ze skoku Szymona Godźka nad peletonem Tour de Pologne:

https://www.redbullcontentpool.com/international/AP-1STG8PSM12111

Informacja Red Bull

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn