Ruszyły 13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

przez Administrator | Opublikowano 30 sierpnia 2017 13:11

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim zapraszają na 13. Spotkania z Filmem Górskim. 13. edycja to spotkania z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami i autorami książek. A wszystko w nowym miejscu! Będzie to base camp na Górnej Równi Krupowej z widokiem na Giewont!


Tegoroczne Spotkania to również Zako Boulder PowerAkademia Górska – nawigacja, ferraty, wspinaczka, nauka pierwszej pomocy i wycieczki w Tatrach. To także miejsce do refleksji nad górami jako przestrzenią działań ratowniczych, naukowych i edukacyjnych.

Będą z nami m.in.: Andrzej BargielMarek KamińskiKrzysztof StarnawskiKacper TekieliPiotr PustelnikJanusz MajerDarek ZałuskiJanusz GołąbKrzysztof WielickiSzymon Styrczula-MaśniakAnna FiguraKinga Ociepka-GrzegulskaNatalia TomasiakŁukasz KocewiakTomasz NodzyńskiEwa WachowiczGerlinde KalterbrunnerLeo HouldingJoanna CrostonMarek HolečekPeter HámorMichał Sabovcik i wielu innych znakomitych gości!

Zapraszamy na premiery filmów dokumentalnych. Będziecie mogli m.in. wybrać się do Indii, by poznać prawdę o najbardziej czczonej a zarazem zbezczeszczonej rzece – Gangesie. Dowiecie się, dlaczego doszło do zniszczenia świętego drzewa ludu Haida, poznacie historię lekarzy pracujących w górach, topniejących lodowców, niewolnictwa dzieci w Nepalu, sportowego wspinania w różnych zakątkach świata, zdobywania Korony Himalajów, osobistych zmagań w czasie powrotów w góry po wypadkach, czy nauki obserwacji zwierząt w górach. W kinie Giewont odbędą się też projekcje niezwykłych filmów archiwalnych – filmów na szczycie!

W miasteczku na Górnej Równi Krupowej czekają Was kiermasze, pokazy slackline i highline oraz wiele innych atrakcji. Jak zawsze piękna oprawa artystyczna festiwalu to plakaty autorstwa Krzysztofa Kokoryna i statuetki przyznawane w międzynarodowym konkursie filmowym autorstwa Marcina Rząsy.

Statuetka Grand Prix konkursu filmowego

Wczytajcie się w bogaty program festiwalu i bądźcie z nami!

Strona organizatora: www.spotkania.zakopane.pl.

Agnieszka Szymaszek

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn