Piotrek Hercog rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu

przez Administrator | Opublikowano 02 sierpnia 2017 11:42

Startem w Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie maratońskim, Piotrek Hercog rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu, w której głównym celem będzie między innymi zmierzenie się z najwyższą górą Afryki. 

Piotr Hercog podczas Pitz Alpine Glacier Trail 2016 (fot. Łukasz Buszka)

Popularny Herci, który zwyciężał już w tym roku m.in w Ultra Fiord w Patagonii, uporządkował już wszystkie sprawy związane z tegorocznymi edycjami Supermaratonu Gór Stółowych oraz Dolnośląskim Festiwalem Biegów Gorskich (przypominamy, że Piotrek jest organizatorem wymienionych zawodów). Obecnie zamierza ponownie w pełni skoncentrować się na treningach. Próbą organizmu po roztrenowaniu ma być treningowy start w Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie 42 km. Piotrek, który w zeszłorocznej edycji PAGT zwyciężył na dystansie 100 km, tym razem kompletnie nie wie czego spodziewać się po sobie.

Po roku wracasz w austriackie Alpy…

Tak, 10 dni temu zakończyliśmy piątą, rekordową pod wzgledem frekwencji, edycję DFBG. Zamykam w tej chwili ostatnie kwestie i tematy związane z organizacją zawodów i pomału skupiam się na treningu. Pierwotnie nie planowałem startować tak wcześnie, ale ponieważ dostałem zaproszenie od organizatorów PAGT, więc razem z rodziną wybiorę się na kilka dni w Alpy. Rodzina pokibicuje, dzieciaki pobiegną swoje biegi, a tata zobaczy czy zostało coś z formy w Himalajach.

Piotr Hercog podczas Pitz Alpine Glacier Trail 2016 (fot. Łukasz Buszka)

Rozumiem, że start traktujesz mocno treningowo?

Dokładnie, naprawdę nie wiem czego się w tej chwili mogę po sobie spodziewać. Z pewnością gdybym czuł się lepiej przygotowany pokusiłbym się może o dłuższy dystans. Maraton ma pokazać gdzie jestem i zmobilizować do pracy.

A co potem? Jak będzie wyglądał Twój kalendarz w drugieł połowie roku?

Myślałem o starcie w Biegu Granią Tatr, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Jeśli nie, to na pewno będę szukał jakiegoś dłuższego startu na przełomie sierpnia/września, ale raczej za granicą.

A czy możesz już coś powiedzieć więcej o swoim docelowym starcie na przełomie roku? Twoje biegowe projekty zawsze są insirujące.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to Kilimandżaro. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany maraton, który obejmuje też sam szczyt. Będzie trzeba się dobrze przygotować i pomyśleć o aklimatyzacji.

Przemysław Ząbecki

***

Start Piotra nastąpi w sobotę 5/08/2017 o godzinie 5 rano. Zawodnicy będą mieli do pokonania 42 km oraz +3000 metrów przewyższenia, a najwyższym punktem na trasie będzie wysokość 3070 metrów.

W ramach Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail, zawodnicy mogą rywalizować na 6 dystansach od 15 do 100 km. Na listach startowych znajduje się 8 Polaków.

Zapraszamy do śledzenia Fan Page’a: https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/?ref=ts&fref=ts

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn