Festiwal Ultra-Trail du Mont-Blanc coraz bliżej. Marcin Świerc w gronie faworytów na dystansie CCC

przez Administrator | Opublikowano 25 sierpnia 2017 16:56

Już za tydzień, 1 września o godzinie 9 rano z włoskiego miasteczka Courmayeur u podnóża masywu Mont Blanc ruszy bieg Champex-Courmayeur-Chamonix, a w pierwszym szeregu elity biegaczy z całego świata stanie Marcin Świerc.

Marcin jest multimedalistą Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach. W Pucharze Świata Skyrunning Ultra zajął 4 miejsce (2015 r.) oraz 5 miejsce (2016 r.) W tym roku postanowił zmierzyć się ze światową czołówką podczas największego festiwalu biegów górskich na świecie – Ultra-Trail du Mont Blanc, w skrócie UTMB.

Marcin Świerc przed CCC (fot. archiwum własne Marcina Świerca)

UTMB co roku gromadzi nie tylko śmietankę najlepszych biegaczy górskich na świecie, ale także rzesze amatorów z całego świata. We wszystkich biegach festiwalu weźmie udział łącznie około 8000 biegaczy z prawie 100 krajów. Wszyscy będą pokonywać górskie szlaki wiodące przez tereny Francji, Włoch i Szwajcarii wokół najwyższej góry Europy – Mont Blanc.

Naszym faworytem w biegu CCC, w trakcie którego uczestnicy pokonają ponad 100 kilometrów i 6000 metrów podbiegów jest najbardziej utytułowany polski biegacz górski, Marcin Świerc. Sezon rozpoczął od obrony tytułu mistrzowskiego w Ultradystansowym Biegu Górskim w Szczawnicy, ale potem przyszły trudne chwile zmagań z kontuzją. Na szczęście nasz mistrz jest już w pełni zdrowia oraz sił i ma za sobą solidną dawkę treningów na alpejskich szlakach. Swoją świetną dyspozycję pokazał na Mistrzostwach Świata na Długim Dystansie we włoskiej Premanie, gdzie zajął 9. miejsce.

Marcin Świerc przed CCC (fot. archiwum własne Marcina Świerca)

Poznałem trasę CCC i wiem dobrze, jak trudny to bieg. Dodatkowym czynnikiem może być wysoka temperatura [podczas dwóch ostatnich edycji panował niemiłosierny upał] i konieczność uzupełniania wody. Na szczęście będę miał ze sobą swój team, który udzieli mi wszelkiego możliwego wsparcia. Liczę również na pomoc kibiców, np. w postaci trzymania kciuków za udany występ – mówi Marcin.

Zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem specjalnej platformy online, przygotowanej przez organizatorów, a szczegółowe informacje dotyczące biegu Marcina zamieszczane będą na bieżąco na jego stronie facebookowej, pod adresem: https://www.facebook.com/MarcinSwiercOfficial/

Na facebooku trwa również akcja charytatywna, prowadzona przez Marcina i jego Team na rzecz Zosi Urbańskiej. W zabawie należy wytypować czas naszego zawodnika i wpłacić datek na rzecz dziewczynki, która podobnie jak Marcin walczy o swoje marzenia: w jego przypadku będzie to udany występ w Chamonix, a w przypadku Zosi – pierwszy samodzielny krok.

Zapraszamy do kibicowania i do wsparcia akcji.

Przemysław Ząbecki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn