Nikon ujarzmi dzikie zwierzęta

przez Piotr Turkot | Opublikowano 25 lipca 2017 10:10

Pasjonuje cię fotografowanie zwierząt w naturalnym środowisku? Wyposaż się w porządną lustrzankę. Zwierzęta są nieprzewidywalne. Kiedy chcesz zrobić zdjęcie, możesz być pewny, że spróbują uciec z kadru tuż przed naciśnięciem spustu migawki. Nikon D500 to wielozadaniowiec, który będzie ci towarzyszył podczas polowania na zdjęcia wróbli w przydomowym ogródku oraz w trakcie prób uwiecznienia rysia w środku puszczy.

Nikon D500

Dzięki solidnej konstrukcji poradzi sobie w trudami fotografowania w dziczy, a matryca APS-C z 153-punktowym autofokusem pozwoli ci nagrać wilczą watahę w rozdzielczości 4K. Kiedy ostrzysz na 3,2-calowym ekranie dotykowym, nie pracuje z pełną szybkością, jeśli chcesz błyskawicznie uchwycić wartościową scenę, przerzuć się na wizjer optyczny.

Nikon D500

Nikon zarejestruje do 10 zdjęć na sekundę przy ISO 51 200 (w trybie Hi1-5 wykręci jeszcze wyższą wartość, choć odbije się to na jakości zdjęcia), dzięki czemu możesz fotografować o świcie i po zmierzchu, w godzinach największej aktywności zwierząt. Podświetlane przyciski bardzo ułatwią ci pracę.

Zdaniem magazynu Stuff – “Zrobi perfekcyjne zdjęcia nawet po zmierzchu”!

Specyfikacja:

  • Matryca: 21,51 mpx
  • ISO: 100-51,200
  • Ekran: 3.2 “ LCD
  • Nagrywanie: 4K @ 30 fps
  • Łączność: Wi-Fi, HDMI
  • Wymiary: 147 x 115 x 81 mm, 860 g

Żelazne zasady fotografowania zwierząt:

Bądź cierpliwy
Bez cierpliwości niczego nie osiągniesz. Poprzez cierpliwość rozumiemy spędzanie długich godzin w krzakach, zanim przez pięć sekund zwierzę zrobi coś wartego uwagi.

Postaw na długość
Podczas fotografowania w dziczy rozmiar ma znaczenie. Zwierzęta boją się ludzi, łatwiej sfotografujesz je długim obiektywem np. od Tamrona czy Sigmy.

Wstań wcześnie…
…albo zacznij późno. Złote godziny o świcie oraz zmierzchu nie tylko najlepiej sprawdzają się podczas fotografowania – to wtedy zwierzęta wykazują największą aktywność.

Nie bój się wyglądać jak dziwak
„Kiedy odebrałem z poczty pełny kostium kamuflujący, moja żona zaczęła rozważać wszystkie decyzje w życiu, które doprowadziły ją do tego momentu. Mogła się śmiać, ale to dzięki temu uniformowi zlałem się z naturą i zrobiłem doskonałe zdjęcia dzikich królików.”

Will Clarke, Senior Designer

Rady zawodowca:
Przytwierdziłem Nikona do monopodu, aby łatwiej nim manewrować i fotografować przy mniejszej szybkości migawki. Zwierzęta lepiej wyglądają w cieniu niż w pełnym słońcu (zasada ta dotyczy także portretów). Upewnij się, że drugi plan jest odpowiednio jasny
i nie rozprasza wzroku. Jeśli uchwycisz inne zwierzęta, nadasz zdjęciu głębi.

Nikon Store
Sprawdź aktualne promocje w oficjalnym sklepie Nikona na www.store.nikon.pl.

DODATKI

Filtr Hoya UV
Lepiej zarysować tani filtr UV niż kosztowny obiektyw. Ponadto filtry poprawiają kolorystykę fotografii.
od 35 zł / hoyafilter.pl

Garmin eTrex
10 Outdoor
Dzięki wytrzymałemu GPS-owi z żywotną baterią nie zgubisz się podczas poszukiwania dzikich zwierząt.
399 zł / garmin.com

Solomark 12×50 Compact Monocular
Ta luneta 12×50 mm ułatwi ci wypatrzenie łosia czającego się w odległych zaroślach.
220 zł/ solo-mark.com

Źródło: Stuff

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn