Natalia Tomasiak zwycięża w Stubai Ultratrail na dystansie 63 km!

przez Administrator | Opublikowano 01 lipca 2017 19:22

W sobotę godzinę po północy, nie zważając na mocne opady deszczu i śniegu, wystartowały zawody Stubai Ultratrail. Biegacze z 13 krajów zmierzyli się z 63-kilometrową trasą o przewyższeniu +5116m/-2554 i metą usytuowaną na wiecznie zaśnieżonym lodowcu Stubai, na wysokości 3150 metrów. Wśród 300 uczestników znajdowało się kilkoro Polaków, a wśród nich zawodniczka Salomon Suunto Team – Natalia Tomasiak.

Natalia Tomasiak w Stubai Ultratrail

Start!

Techniczna, alpejska trasa z finałowym kilkukilometrowym podejściem – w jak się okazało -świeżym śniegu okazała się idealna dla Natalii. Nie od dziś wiadomo, że techniczne trasy z dużą ilością podbiegów, stanowią dla niej prawdziwą frajdę.

Okolice mety

Przepak

Ponieważ aura w sobotę była przez większość czasu wyjątkowo zła, Kryniczanka postanowiła od początku narzucić komfortowe dla siebie tempo. Już na pierwszym przepaku na 17 km udało jej się objąć prowadzenie, którego nie oddała już do końca, podkręcając tempo na kolejnych etapach zawodów.

Meta i wygrana!

Ostatecznie Natalia wygrała z czasem 9h27 minut, a w klasyfikacji Open zajęła 13 miejsce.

Przemysław Ząbecki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn