Mactronic: technologia w parze z designem – lampki dla outdoorowców

przez Piotr Turkot | Opublikowano 11 lipca 2017 14:55

Stawiają na rozwój technologii, niebanalny design i wsłuchiwanie się w oczekiwania klienta. Mactronic zdradza swój przepis na sukces i prezentuje najnowszą propozycję dla fanów outdooru – lampkę rowerową Noise XTR 03.

Rosnąca popularność aktywności outdoorowej przekłada się na coraz większe zainteresowanie użytkowników dodatkowym wyposażeniem. Dotyczy to m.in. oświetlenia przenośnego. – Obok technologicznego zaawansowania liczy się oryginalna forma i to, by sprzęt ściśle odpowiadał na oczekiwania rynku, a także wyróżniał się na tle konkurencji własną tożsamością – mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic. Jak dodaje, świetnym tego przykładem jest najnowsze „dziecko” marki – ekstremalna lampka rowerowa Noise XTR 03.

Wnikliwe badanie rynku

Jak podkreśla przedstawiciel Mactronic, wprowadzenie na rynek nowego modelu oświetlenia to długotrwały proces, który wymaga doskonałego rozpoznania grupy docelowej i jej oczekiwań. – Analizujemy sygnały z różnych źródeł – od tych w social media i na profesjonalnych forach, przez serwisy opinii, po targi, na których możemy osobiście porozmawiać z użytkownikami. Zbieramy dane i wyciągamy wnioski, by stworzyć produkt uniwersalny – mówi Cyprian Lemiech. I dodaje, że w przypadku Noise XTR 03 od rozpoczęcia pracy do wprowadzenia jej na rynek musiał minąć niemal rok. Jak wygląda efekt końcowy?

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Technologiczna ekstraklasa

Z obserwacji wrocławskiego producenta wynika, że choć aktywność fanów kolarstwa szosowego, przełajowego czy MTB znacznie się od siebie różni, w przypadku oczekiwań względem oświetlenia pojawiają się istotne punkty wspólne. – Użytkownicy szukają lampek trwałych, które zapewnią światło o odpowiednio wysokiej mocy i długim czasie działania. Te cechy udało nam się połączyć w naszej najnowszej lampce – mówi Cyprian Lemiech.

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Lampka Mactronic Noise XTR 03

W kwestii specyfikacji technicznej Noise XTR 03 potrafi imponować – 140 metrów zasięgu światła, aż 540 lumenów mocy (750 lumenów w trybie boost) i konstrukcja z aluminium lotniczego sprawiają, że lampka poradzi sobie w każdych okolicznościach. – Poznając oczekiwania użytkowników udało nam się wprowadzić także dodatkowe udogodnienie w postaci wcięć w korpusie lampki, które zwiększają niezwykle ważną dla bezpieczeństwa widoczność boczną – dodaje Cyprian Lemiech.

Jak podkreśla, dla użytkowników obok zaawansowania technicznego, niezwykle istotną rolę odgrywają wysoka funkcjonalność i oryginalny design.

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Stworzyć własny styl

W przypadku tego ostatniego Mactronic postawił na realizowaną przez siebie od lat politykę – współpracę z lokalnymi profesjonalistami. Za minimalistyczny i nowatorski projekt lampki Noise XTR 03 odpowiada Grzegorz Rozwadowski, projektant z wrocławskiej ASP. – Wierzymy, że tworzenie własnych koncepcji, promowanie rodzimej myśli technicznej i polskiego designu zapewnia naszym projektom pożądaną oryginalność, niebanalny styl rozpoznawalny na całym świecie – mówi Cyprian Lemiech. Dynamika, pewna „agresywność” i ostrość kształtów lampki wrocławskiego producenta skutecznie działają na wyobraźnię i emocje użytkowników. Jednak zanim Noise XTR 03 zyskał obecną formę, powstało kilkanaście projektów, nad których udoskonaleniem pracował sztab ludzi – kluczowe było pogodzenie ciekawego wyglądu i ergonomii tworzonej lampki.

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Lampka Mactronic Noise XTR 03

Funkcjonalność ma znaczenie

By osiągnąć końcowy efekt, przeprowadzono szereg wnikliwych testów tworzonych na drukarkach 3D makiet latarek. Te miały wykazać, czy lampka nie jest za mała za duża, czy ma wygodnie ulokowany włącznik albo czy wymiana źródła zasilania będzie wygodna w rękawiczkach. Noise XTR 03 wyposażono bowiem w wydajne i wymienne ogniwo Li-ion (3400 mAh), co pozwala kontynuować aktywność bez koniecznych przerw na ładowanie akumulatora. – Zmniejszenie wagi o kilka gramów czy przesunięcie elementu o milimetry – skrupulatnie wprowadzane zmiany mają pozwolić stworzyć produkt idealny. Wierzymy, że tak właśnie się stało w przypadku Noise XTR 03 – mówi Cyprian Lemiech z firmy Mactronic. Co już teraz mogą ocenić pasjonaci outdooru w całej Polsce.

Informacja prasowa Mactronic

***

Mactronic istnieje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad firma zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji oświetlenia przenośnego. Produkuje sprzęt oświetleniowy dla służb mundurowych, przemysłu oraz sportowców i turystów – głównie biegaczy, rowerzystów, miłośników gór, a także pasjonatów strzelectwa. Wrocławski producent nieustannie rozbudowuje ofertę i podbija nowe rynki. Obecnie produkty firmy są dostępne w Europie, Azji i Afryce.

www.mactronic.pl

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn