Dlaczego warto wybrać się na The North Face Mountain Festival 2017

przez Piotr Turkot | Opublikowano 21 lipca 2017 15:43

Ponad 70 różnego rodzaju treningów, wycieczek i warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie – od początkujących biegaczy, po zaawansowanych wspinaczy. Tak zapowiada się The North Face Mountain Festival 2017. To ostatnia szansa na zakup biletów!

Wizyta w położonym u stóp Eigeru Lauterbrunnen w czasie The North Face Mountain Festival 2017 to okazja do udziału w wielu ciekawych aktywnościach: wspinaczki jednymi z najpiękniejszych dróg w szwajcarskich skałach, wędrówkach przepięknymi alpejskimi szlakami czy wzięcia udziału w treningu biegowym pod okiem Rory Bosio – jedenej z najlepszych biegaczek ultra na świecie. To także szansa na zdobycie szczytu Walcherhorn (3692 m n.p.m.) w towarzystwie Simone Moro i Davida Göttlera.

Rory Bosio – jedna z najlepszych biegaczek ultra na świecie będzie gościem The North Face Mountain Festival (fot. Tim Kemple / The North Face)

Po aktywnym dniu w górach uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w światowej premierze filmu prezentującego sylwetkę Hansjörga Auera. Dokument ten to wyjątkowe spojrzenie na życie Austriaka i jego drogę do pozycji jednego z najbardziej uznanych współczesnych wspinaczy. W Lautenbrunnen odbędą się również prezentacje na temat wielu innych ekspedycji i sportowców wspieranych przez The North Face.

The North Face Mountain Festival 2016

Uczestniczący w festiwalu poszukiwacze przygód po pokazach będą mogli wziąć udział w sesjach treningowych prowadzonych pod okiem #NeverStopLondon, pobudzą swoje kubki smakowe na warsztatach kuchni ekspedycyjnej organizowanych razem ze szwajcarską marką Katadyn (producentem filtrów do wody), lub nauczą się jak zrobić idealne zdjęcie na kursie fotografii, prowadzonym przez the German Roamers.

Nowością w tym roku będzie dostarczona przez The North Face flota autobusów kursujących z Mediolanu, Zurychu, Paryża i Berlina, dostępnych z 50% zniżką dla wszystkich posiadaczy biletów festiwalowych i członków społeczności NeverStop. Dostępne będą również bezpłatne autobusy kursujące z dworca kolejowego w Lauterbrunnen na miejsce festiwalu.

Bilety na The North Face Mountain Festival są jeszcze dostępne pod adresem: www.thenorthface.com/innovation/discover/mountain-festival, koszt biletu to 249 euro i obejmuje:

  • warsztaty – m.in.: fotografia przygodowa, gotowanie ekspedycyjne,
  • zajęcia: górskie wędrówki, biegi trailowe i wspinaczka, podzielone ze względu na umiejętności uczestników,
  • śniadanie w piątek, sobotę i niedzielę oraz kolację w sobotę wieczorem, serwowane w specjalnie przygotowanym namiocie,
  • wszystkie atrakcje zawierające wystąpienia sportowców na dużej scenie, koncerty i wieczorne imprezy.

Każdy uczestnik może wykupić także szereg dodatkowych aktywności.

Najświeższe informacje na temat festiwalu pojawiają się na profilu FB wydarzenia.

Program festiwalu w pdf, możecie zobaczyć MF_PROGRAMME_2017.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn