Bettelmatt Ultra Trail: udany powrót Magdy Łączak do biegów Ultra. Świetny występ Pawła Dybka

przez Piotr Turkot | Opublikowano 16 lipca 2017 17:42

Magdalena Łączak i Paweł Dybek świetnie spisali sie na 50-kilometrowej trasie Bettelmatt Ultra Trail we Włoszech. Zawodnicy Salomon Suunto Team zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce!

Magda, wracająca po długiej kontuzji bardzo zachowawczo podchodziła do swojego startu. Ten start miał pokazać czy jest w stanie w 100% rywalizować z najlepszymi ultraskami w drugiej części sezonu. Start rozwiał wszelkie wątpliwości, Magda zajęła drugie miejsce tracąc do najlepszej zawodniczki 6 minut.

Magdalena Łączak na trasie Bettelmatt Ultra Trail (fot. profil FB Magdalena Łączak i Paweł Dybek – Salomon Suunto Team)

Bardzo dobry start odnotował Paweł Dybek – zwycięzca Biegu Rzeźnika Ultra, który miał miejsce 3 tygodnie temu. Wydawało się, że Paweł nie jest jeszcze odpowiednio zregenerowany po starcie w Bieszczadach, a jednak nawiązał walkę z najlepszymi zajmując najniższy stopień podium, tracąc do drugiego zawodnika ledwie 1,5 minuty.

Magdalena Łączak i Paweł Dybek na mecie Bettelmatt Ultra Trail (fot. profil FB Magdalena Łączak i Paweł Dybek – Salomon Suunto Team)

Różnice czasowe nie byłyby w ogóle istotne gdyby nie fakt, że nasi zawodnicy… spóźnili się na start 12 minut. Ponieważ zawsze można popełnić falstart, ale nigdy nie można wystartować za późno, Magda i Paweł zaraz po przybyciu na miejsce przekroczyli matę startową i po prostu postanowili robić swoje. Starczyło na drugą i trzecia lokatę.

Gratulujemy i apelujemy do kibiców Magdy i Pawła o wzmożoną czujność w czasie ich rywalizacji :-).

Informacja prasowa Salomon Suunto Team

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn