Polacy jedną z najliczniej reprezentowanych nacji w czasie The North Face Lavaredo Ultra Trail

przez Administrator | Opublikowano 20 czerwca 2017 17:45

23 czerwca o 23:00 rozpocznie się 11 edycja kultowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail rozgrywanego w sercu włoskich Dolomitów. Z koronnym dystansem 120 kilometrów zmierzą się zawodnicy z całego świata. 46 proc. spośród 1500 zarejestrowanych do startu biegaczy, to reprezentanci gospodarzy. 10 proc. stanowią Francuzi, a trzecią najliczniej reprezentowaną nacją są Polacy.

Biegacze z kraju nad Wisłą stanowią w tym roku 9 proc. startujących, a Bartosz Gorczyca i Ewa Majer zaliczani są do grupy najmocniejszych zawodników i zawodniczek na liście startowej The North Face Lavaredo Ultra Trail.

Startowałem w Lavaredo Ultra Trail już kilkukrotnie, ale przebieg tegorocznej trasy ze startem w Cortinie podoba mi się najbardziej – komentuje Sébastien Chaigneau, zwycięzca z 2011 roku, który po raz 4 w karierze pobiegnie w Domomitach.

Obok legendarnego Francuza w Cortinie d’Ampezzo pojawią się także inni zawodnicy teamu The North Face: Fernanda Maciel, Lizzy Hawker, Seth Swanson oraz Pau Capell. Organzatorzy zaplanowali szereg spotkań ze sportowcami, a także treningi i testy sprzętu The North Face na specjalnej 10 – kilometrowej trasie. Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, by poczuć namiastkę tego, czym jest przebiegniecie dystansu ultra w Dolomitach.

Tradycyjnie w ramach The North Face Lavaredo Ultra Trail rozegrane zostaną również dwa biegi na krótszych dystansach: 48 – kilometrowy Cortina Trail oraz 20 – kilometrowy Cortina Skyrace. W sumie na listach startowych znalazło się 3400 zawodników z całego świata.

Więcej informacji o The North Face Lavaredo Ultra Trail oraz szczegółowy plan imprezy znaleźć można na stronach:

https://www.ultratrail.it/en/

https://www.thenorthface.co.uk/events/lavaredo-ultra-trail.html

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn