Wspinaj się z najlepszymi podczas The North Face Mountain Festival

przez Administrator | Opublikowano 16 maja 2017 13:49

Uczestników tegorocznej edycji The North Face Mountain Festival przywitają u stop Eigeru jedni z najsłynniejszych współczesnych himalaistów i wspinaczy. W Lauterbrunnen będzie można spotkać się z Simone Moro, Tamarą Lunger, Jamesem Pearsonem, Ikerem & Eneko Pou, Caroline Ciavaldini, Davidem Goettlerem, Hansjorgiem Auerem, Hervè Barmassem, Jacopo Larcherem, Siebe Vanhee i Mathieu Maynadierem.

W dniach 14 – 17 września będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach wspinaczkowych i boulderowych oraz podpatrzeć w akcji najlepszych. Sportowcy nie tylko poprowadzą zajęcia w skałach, ale też wystąpią na dużej scenie, gdzie opowiedzą o swoich wyprawach i zaprezentują najnowsze filmy.

Wśród doskonałych dróg wspinaczkowych w okolicach Lautenbrunnen, każdy odnajdzie coś odpowiedniego do swojego poziomu umiejętności. Oto kilka przykładów sektorów, w których będzie można powspinać się w czasie Festiwalu

Neuhaus

To jeden z najbardziej popularnych sektorów w okolicy, ze względu na różnorodność dobrze obitych dróg. Neuhaus oferuje cień na upalne dni na lewej ścianie oraz pełne nasłonecznienie na prawej ścianie. Skała, to kwarcowy piaskowiec, w którym poprowadzone zostały jedne z najlepszych i najpiękniejszych dróg w Szwajcarii.

Lehn

Ukryty w lesie najsłynniejszy sektor Berneńskiego Oberlandu. Lehn jest tak niezwykły, ponieważ skała ma cechy piaskowca, ale gęstość i strukturę wapienia. Trudności dróg sięgają nawet do 8c+. Z tych okolic roztaczają się także niezapomniane widoki na dwa legendarne szczyty: Eiger i Mönch.

Gimmelwald

Drogi z zakresu od 6a do 9a. Gimmelwald oferuje niewiarygodną liczbę trudnych i przewieszonych dróg o strukturze idealnego, pomarańczowego wapienia. Z sektoru rozpościera się panorama na najbardziej imponujące, ośnieżone szczyty Szwajcarii.

W sprzedaży wciąż dostępne są bilety, których ceny zaczynają się od 249 euro. Cena zawiera wszystkie wspinaczkowe aktywności o których szerzej można poczytać na stronie:

www.thenorthface.co.uk/innovation/discover/mountain-festival.html

Poza pełnym planem aktywności skupiającym się na wspinaniu i wędrówkach, na uczestników czekają również:

  • Fantastyczne warsztaty, takie jak fotografia przygodowa, czy gotowanie ekspedycyjne
  • Śniadanie w piątek, sobotę i niedzielę oraz kolację w sobotę wieczorem, serwowane w specjalnie przygotowanym namiocie
  • Wszystkie atrakcje zawierające wystąpienia sportowców na dużej scenie, koncerty i imprezę
  • Miejsce campingowe ze wszystkimi udogodnieniami, takimi jak ciepły prysznic

Więcej informacji na temat The North Face Mountain Festival znaleźć można na stronach i portalach społecznościowych:

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn