Wiosenne 360 – za nami długodystansowe zawody na orientację pieszą i rowerową

przez Administrator | Opublikowano 05 kwietnia 2017 10:13

Wiosna przyszła! Nie tylko kalendarzowa czy astronomiczna, ale także ta sportowa. O czym miało się okazję przekonać blisko 150 uczestników Wiosennych 360 – czyli długodystansowych zawodów na orientację pieszą i rowerową, które w sobotę (1 kwietnia) zostały rozegrane w Wesołej i okolicach.

Zawodnicy mieli do wyboru sześć dystansów – 10, 25 i 50 km na piechotę oraz 20, 50 i 100 km na rowerze. Te najdłuższe (czyli piesze 50 i rowerowe 100 km) zaliczany były do Pucharu Polski w maratonach na orientację. Znakomita pogoda, szybki teren i dokładne mapy pozwalały zawodnikom na rozwinięcie sporego tempa. Dość powiedzieć, że zwycięzca trasy rowerowej – Paweł Brudło – pokonał ją w niespełna 5 godzin! Na zawodach tego typu to rzadko spotykany rezultat. Także najszybszy na trasie pieszej 50 km – Mateusz   Komorowski – uzyskał dobry wynik, czyli nieco ponad 6,5 godziny. 

Czempioni śrubowali rekordy – ale znacząca część uczestników po prostu dobrze się bawiła, nawigując po mazowieckich lasach. Cieszył fakt, że na trasie – obok bardziej doświadczonych zawodników – pojawiali się, dość licznie zresztą, także bardzo mali amatorzy rywalizacji z mapą. Najczęściej pokonywali dystans wraz z rodzicami – ale, miejmy nadzieję, w kolejnych latach wrócą na trasy, by mierzyć się z nimi już samodzielnie. Tak, czy inaczej, tym kilku- czy kilkunastoletnim zuchom należą się brawa. W końcu dreptali/pedałowali po lesie przez dobrych kilka godzin! 

Najlepsi zawodnicy:

  • Trasa piesza 10 km: Martyna Miśkiewicz i Paweł Ulbrych
  • Trasa piesza 25 km: Ilona Śliwczyńska i Kamil Lesisz
  • Trasa piesza 50 km: Anna Sejbuk i Mateusz Komorowski
  • Trasa rowerowa 20 km: Urszula Wąsiewicz i Krzysztof Bernady
  • Trasa rowerowa 50 km: Anna Malanowska i Adam Foland
  • Trasa rowerowa 100 km: Karolina Pacek i Paweł Brudło

Kolejne zawody tego typu Team 360 zorganizuje na Mazowszu jesienią – będą to, nomen omen, Jesienne 360, które odbędą się 14 października w okolicach Siedlec. Wcześniej zapraszamy na rajdy przygodowe: Rajd 360, który odbędzie się w weekend majowy na Podkarpaciu i na Rajd Miejski do Gliwic (13-14 maja).

Wiosenne 360 odbyły się pod patronatem honorowym Burmistrza dzielnicy Wesoła m.st. Waszawy, Edwarda Kłosa.

Zawody wspierali: Nutrend, Perfect-Sport, Wydawnictwo Bezdroża.

Wiosenne 360: http://www.wiosenne_2017.team360.pl/pl/frontpage

Igor Błachut

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn