Piotr Hercog startuje w Ultra Fiord na dystansie 100 mil

przez Administrator | Opublikowano 05 kwietnia 2017 14:39

W nadchodzący weekend, w zmiennych i ciężkich warunkach w Patagonii, a dokładnie w jej południowo-zachodniej, części odbędą się zawody Ultra Fiord. Uczestnicy mają do wyboru 5 dystansów od 50 kilometrów aż do 100 mil. Miejsce dla nas bardzo odległe, ale oczywiście na listach startowych nie może zabraknąć naszych rodaków. Na najdłuższym dystansie wystartuje Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team, zwycięzca między innymi Ice Baikal Marathon w 2016, jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.

Piotr Hercog w Patagonii

Na dystansie 100 mil, który to oczywiście przyciąga największą uwagę, suma przewyższeń wynosi co prawda „tylko” 6700 metrów, ale to nie przewyższenia w tym biegu stanowią największe wyzwanie. Zmienne, często zimowe warunki pogodowe, porywisty, bardzo silny wiatr i bardzo duże zróżnicowanie terenu stanowią o trudności tego biegu.

Warto przypomnieć, że rok temu na trasie tego biegu doszło do tragicznego wypadku. Z powodu hipotermii zmarł meksykański biegacz Arturo Martinez Rueda, a warunki pogodowe długo nie pozwalały dotrzeć z odpowiednią pomocą do zawodnika.

Mimo, że bieg ma krótką bo ledwie trzyletnią historię w tabelach wyników nie brakuje polskiego akcentu. Rok temu na dystansie 50 km zwyciężyła Kasia Zając.

Piotrek wystartuje 6 kwietnia o godzinie 23.59 czasu lokalnego (04:59 polskiego czasu), a na mecie spodziewany jest po kilkunastu godzinach. Trzymamy kciuki i zapraszamy do relacji live na fanpage Piotra – Piotr Hercog Salomon Suunto Team.

Źródło: Salomon

*** 

Trzymamy kciuki!!! :)

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn