Zimowe ciekawostki – łyżwy na śniegu i rakiety z pianki EVA

przez Administrator | Opublikowano 21 lutego 2017 13:30

Sporty zimowe wciąż mogą liczyć na kreatywny rozwój, o czym świadczą dwie poniższe propozycje – śniegołyżwy i rakiety z pianki EVA.

Snowskates

Snowskates są dokładnie tym na co wskazuje nazwa – łyżwami na śniegu. Sled Dogs to marka i unikalny produkt do uprawiania najnowszego z norweskiej sportów zimowych. Za produkt odpowiedzialni są dwaj bracia – Ronny Paul Gydar i Tommy Einar Gydar Syversen. Ronny jest wyczynowym rolkarzem, który szukał sposobu, aby cieszyć się jazdą na rolkach w czasie zimy. Wspólnie dzielą pasję dla śniegołyżew – tak chyba należałoby nazwać ten nowy sport – Snowskates. Sled Dogs Snowskates zostało docenione przez jurorów konkursu ISPO Brand New na targach ISPO MUNICH 2017.

Snowskates są pierwszymi na świecie, opatentowanymi łyżwami do poruszania się po śniegu. Składają się z lekkiej plastikowej skorupy, tak jak klasyczne buty narciarskie, wraz z ocieplonym wewnętrznym komfortowym botkiem. Podeszwa zaś zawiera dwie ostre stalowe krawędzie, które pozwalają na utrzymywanie kontrolowanego poślizgu na zaśnieżonych powierzchniach. Sled Dogs Snowskates łączą swobodę ruchu i agresywne ruchy znane z jazdy na rolkach i łyżwach, z przygodowym charakterem jazdy slalomowej na nartach i snowboardzie.

Snowskates wymagają dokładnie takiej samej techniki ruchu jak hokej, łyżwiarstwo i rolki. Zostały przetestowane na sportowej arenie międzynarodowej. Sled Dogs Snowskates oraz międzynarodowy wyścig Sled Dogs BONEFIGHT stanowią jeden z najgorętszych i najszybciej rozwijających się obszarów w sportach zimowych.

Snowskates zalecane są przez profesjonalnych trenerów hokeja i rolkarstwa. Każdy, kto potrafi jeździć na łyżwach lub rolkach, już wie, jak używać snowskates – ale nawet całkowicie początkujący uczą się tej sztuki zaledwie w jedną godzinę.

Piankowe rakiety Crescent Moon

Ulokowane w Boulder w stanie Kolorado marka Crescent Moon wywróciła do góry nogami koncepcję rakiet śnieżnych. Zaprezentowany podczas tegorocznego Outdoor Retailer Winter Market model wykonany jest z pianki EVA.

Jedna para rakiet śnieżnych wykonana z pianki waży poniżej 1.5 kg. Unikalny kształt podwójnego rockera eliminuje konieczność zawiasu. Obniża wagę i promuje bardziej naturalny krok. Piankowy materiał jest plastyczny i reaguje bardzo podobnie jak podeszwy butów do biegania. Krok jest bardziej naturalny i zupełnie inny niż ten znany użytkownikom tradycyjnych rakiet śnieżnych.

Rakiety tłumią uderzenia o podłoże, dlatego są znakomitym wyposażeniem dla zimowych biegaczy. Agresywny bieżnik zapewnia doskonałą trakcję na śniegu, a elastyczny materiał nie ulega uszkodzeniu przy dynamicznym kontakcie z twardym podłożem.

asz

Źródło: sleddogs.com, gearjunkie.com

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Ula pisze:

    Jeżdże na sled dogs. Genialna zabawa – takiej frajdy na stoku nie dały mi ani narty, ani snowboard! Nowy sport, więc trudno je kupić – ja znalazłam je na plsleddogs.com.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn