Wielkie freestyle’owe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej

przez Administrator | Opublikowano 10 lutego 2017 12:58

Blisko 60 zawodników z Polski, Szwecji, Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy zgłosiło się do startu w zawodach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, które odbędą się w dniach 17-18 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Na wielkiej skoczni swoje niesamowite ewolucje zaprezentują narciarze, snowboardziści i rowerzyści.

Odwiedzając najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce trudno nie zauważyć potężnej konstrukcji, która w ostatnich dniach wyrosła na wysokość ponad 11 metrów. Góra śniegu o wysokości 3 pięter to lądowanie skoczni, na której już za tydzień rozegrane zostaną zawody Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. To w tej chwili jedyna impreza na świecie, w ramach której rozgrywane są zawody Big Air narciarzy, snowboardzistów i specjalistów od rowerowego freestyle’u. Do startu zgłosiło się już 57 zawodników i zawodniczek z Polski, Szwecji, Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Cała śnieżna konstrukcja powstaje pod okiem Szczepana Karpiela-Bułecki i Janka Krzysztofa Jr. Red Bull dostarczy nam specjalne wybicie dla rowerzystów, zbudowane specjalnie na tę imprezę. Dzięki możliwościom firmy Supersnow w dziedzinie produkcji śniegu i wsparciu technicznemu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska budujemy skocznię i snowpark, które pozwolą pokazać wszystkim zawodnikom naprawdę fajne ewolucje – komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

Szczególne emocje towarzyszyły będą tradycyjnie rywalizacji narciarzy, którzy powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski we Freeskiingu. Na starcie pojawi się m.in. broniący tytułu Robert Szul, ale o jego odzyskaniu myśli też z pewnością Szczepan Karpiel-Bułecka, który na najwyższym miejscu podium stawał już kilkukrotnie. Z gwiazdą tegorocznych zawodów będzie można się spotkać w strefie Huawei Honor.

Sporą dawkę stylowych lotów zaserwują publiczności z pewnością snowboardziści. Na liście startowej znaleźli się m.in. bracia Tomasza i Jakub Wolakowie, Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, czy Jakub Skrzypkowski.

Aż 22 zawodników weźmie udział w zawodach Big Air na rowerach! Wśród nich nie zabraknie zeszłorocznego zwycięzcy Marka Łebka, ale i najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego zawodnika mtb – Szymona Godźka.

Pomiędzy najlepszych zawodników trzech dyscyplin podzielone zostanie w sumie 20 000 złotych w gotówce i nagrody rzeczowe o wartości 30 000 złotych. W puli znalazły się smartfony Honor 8 ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów, vouchery od marki HEAD, a także produkty Thule i The North Face.

Na publiczność, poza widowiskową rywalizacją, czekają także dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. W specjalnej strefie Honor na gości czekał będzie fotograf Tomek Gola, który poprowadzi warsztaty fotograficzne. Będzie można tam też spotkać gwiazdy beatboxu Dharni i K-Leach oraz przetestować smartfony Huawei i Honor.

Z kolei w strefie Saturn będzie można zobaczyć i zakupić najnowsze gadżety elektroniczne, a marka HEAD zaprosi wszystkich do testów sprzętu snowboardowego.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/ski2die

www.facebook.com/honorpl

www.instagram.com/wintersportsfestival

Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

17-18 lutego 2017

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Konkurencje: Big Air (freeski – mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)

Sponsor główny: Honor

Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP

Organizator: Snow PR

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn