Patagonia Nano-Air Light – jedna kurtka zamiast kilku warstw

przez Administrator | Opublikowano 09 lutego 2017 12:46

Marka Patagonia przedstawiła swoją oryginalną linię Nano-Air jako “przełom w technologiach izolacji” już w roku 2014. W sezonie zimowym 2016/17 produkty linii Nano-Air pojawią się znowu w kolekcji.

Nano-Air Light Hoody, jest lekką ważącą tyko 309 gramów kurtką. Ale to nie jest jej główna zaleta. Nano-Air Light jest bowiem o 75 proc. bardziej przewiewna i o 33 proc. mniej „ciepła” niż standardowe kurtki tego typu. Została celowo zaprojektowana w ten sposób, aby stanowić zewnętrzną kurtkę noszoną w czasie aktywnego i intensywnego wysiłku. Konstrukcja pozwala ciału oddychać, a paroprzepuszczalność nie tylko przyspiesza usuwanie wilgoci podczas wysiłku, ale w razie przemoczenia czy przepocenia usprawnia wysychanie. Wraz z wiatroszczelną i wodoszczelną kurtką typu hard shell, Nano-Air Light zatrzymuje dużą ilość ciepła i razem tworzą funkcjonalny zestaw izolacyjny – już w pełni wiatro- i wodoodporny.

Patagonia Nano-Air Light

Patagonia określa tę kurtkę jako odzież warstwy pośredniej o zwiększonym zakresie użytkowania. Jest pomyślana jako element odzieży do noszenia samodzielnie w połączeniu z bielizną lub właśnie jako warstwa pośrednia pod hard shell, jako część zestawu zimowego. Jej główną zaletą jest to, ze nadaje się do aktywnego użycia oraz jako główny element izolacyjny. Zwykle w czasie postoju zakładamy cieplejszą odzież na naszą główną kurtkę. W tym wypadku kurtka izolacyjna jest naszą „główną kurtką”; na postoju narzucamy tylko wiatroodporny hard shell. Taka taktyka minimalizuje wagę całego zestawu.

Patagonia Nano-Air Light

Kurtka jest wykonana z miękkiego, elastycznego materiału i posiada dopasowane, miękkie mankiety. Krój jest odpowiedni dla smukłej sylwetki. Kaptur otoczony elastyczną lamówką, pasuje zarówno na kask, jak i pod kask – w zależności od modelu kasku. Został uszyty tak, aby uzyskać wymagany stopień dopasowania bez konieczności stosowania typowej regulacji. Nano-Air Light posiada tylko jedną kieszeń piersiową. Kurtka została ocieplona ociepliną FullRange® o gramaturze 40g/m2.

Patagonia Nano-Air Light

Patagonia oferuje także spodnie Nano-Air Pants. Wykonane w analogicznej technologii co kurtka, posiadają krótki, dyskretny, frontowy zamek. Są dopasowane do sylwetki i wykonane z tych samych materiałów co kurka. Razem tworzą lekki i skuteczny zestaw dla zastosowań w zmiennych warunkach zimowych lub w porze przejściowej.

asz

Źródło: Patagonia

 

 

 

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn