Sympatex przedstawia membranę neutralną dla klimatu

przez Administrator | Opublikowano 31 stycznia 2017 12:33

Sympatex Technologies wprowadził membranę Sympatex „guaranteed green”, która jest produkowana w sposób całkowicie neutralny dla klimatu. Jest to pierwsze tego typu osiągniecie w branży.

W celu zrównoważenia jakichkolwiek czynników globalnego ocieplenia wytwarzanych w procesie produkcji membran, firma skompensuje wpływ jaki wywiera na środowisko naturalne całoroczna emisja CO2, powstała w wyniku produkcji membrany. Rozwiązanie stanowi proekologiczną alternatywę w obszarze produkcji specjalistycznych laminatów tekstylnych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki współpracy Sympatex Technologies oraz ulokowanego w Monachium ośrodka konsultacyjnego – ClimatePartner.

Sympatex skompensuje już i tak maksymalnie zredukowaną wartość emisji CO2, uwalnianą podczas produkcji membran dzięki zaangażowaniu w certyfikowane międzynarodowe projekty ochrony klimatu.

Nawet w obecnej sytuacji Sympatex Technologies jest producentem, który znacznie przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych: materiał podstawy membrany Sympatex to kopolimer związków poliestrowych i polieterowych. Dzięki procesowi produkcji, który realizuje konkretne wytyczne firmy Sympatex, firmie i jej partnerowi produkcyjnemu firmie DSM, udało się znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla. W stosunku do emisji generowanej przez produkcję polimerów PTFE mówimy tu o redukcji rzędu 50 proc. wielkości emisji CO2.

Jak wyjaśnia dr Rüdiger Fox, CEO Sympatex Technologies: produkcja tej w 100 proc. poddającej się recyklingowi membrany “guaranted green” stanowi podjęcie kolejnego, logicznego kroku naprzód w kierunku procesu produkcji neutralnego dla klimatu i stanowi realizację naszej strategii zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor Tristan A. Foerster dodaje: od zawsze częścią natury naszej organizacji było to, że podejmowaliśmy wysiłek rozwiązywania problemów ekologicznych, podczas gdy niektórzy ludzie wciąż jeszcze próbowali zaprzeczać ich istnieniu. Na tym tle, z radością wspieramy projekt organizacji ClimatePartner, która chroni kluczowe dla klimatu lasy w Kenii, a także wnosi pozytywny wkład w społeczeństwo kenijskie, poprzez promowanie zrównoważonej produkcji tekstylnej w tym kraju.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn