Premierowy numer Outdoor Magazynu już dostępny

przez Administrator | Opublikowano 20 grudnia 2016 16:29

Zasadne wydaje się stwierdzenie, że outdoor to nie tyle konkretna aktywność, co stan umysłu. I tym właśnie chcielibyśmy się zająć w Outdoor Magazynie, przygotowując naszych Czytelników do bezpośredniego starcia z aktywnościami na świeżym powietrzu. Tym razem będzie to starcie w zimowych warunkach – przed nami miesiące pełne białego puchu, niskich temperatur i lodowatego słońca… Miejmy nadzieję. Tym samym oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer Outdoor Magazynu, który dotychczas istniał tylko w internecie. 

Choć zimy w ostatnich latach coraz bardziej przypominają jesień, wciąż można liczyć na krótkie okresy mroźnej aury. To zaś nie powinno powstrzymywać żadnego biegacza przed treningiem, bo, jak mówi Piotr Hercog, w każdych warunkach można wyjść na bieganie. A najlepiej w warunkach outdoorowych. W tym roku Piotr Hercog zwyciężył w zawodach Baikal Ice Marathon, więc zdecydowanie wie, o czym mówi. Nasz wywiad z jednym z najlepszych biegaczy ultra w Polsce stanowi mały poradnik dla początkujących – jak się ubrać na trening zimą, jak przebiegać ten okres, by mieć dobre wyniki w szczycie sezonu, dlaczego lepiej jest biegać poza trasą niż po asfalcie.

Biegać można także w Tatrach, jednak zimą lepiej na początek pójść na wycieczkę lub skitoury. W tym przypadku przyda się specjalistyczna wiedza instruktora PZA – Bogusława Kowalskiego, który omawia zimowe zagrożenia w Tatrach oraz to, jak się przed nimi ustrzec tak, żeby nasza wycieczka była jedynie przyjemnością i przygodą na świeżym powietrzu. Uzupełnieniem tych informacji będą porady Leszka Niekraszewicza ze sklepu Polar Sport na temat zestawu lawinowego ABC, który powinien stanowić „must have” każdego turysty, wspinacza czy narciarza działającego zimą powyżej granicy lasu.

O tych ostatnich także zadbaliśmy na łamach naszego Outdoor Magazynu – Barbara Suchy opisuje, czym właściwie jest skitouring, a także gdzie warto wybrać się na skitoury w Europie i w Tatrach. Nieco bardziej szczegółowo przyglądamy się alpejskiemu regionowi Pitztal. Tę jedną z najdalej na zachód położonych dolin Tyrolu nie bez przyczyny można nazwać skitourowym Eldorado.

Poza wiedzą i doświadczeniem, na outdoorową eskapadę potrzebne są nam również sprzęt i odzież. Prezentujemy przegląd oraz wprowadzenie do tematu lekkich kurtek ze sztucznymi ocieplinami. Kacper Tekieli objaśnia konstrukcje tego typu odzieży, jej przeznaczenie i konkretne propozycje dostępne obecnie na rynku.

To i wiele więcej w pierwszym numerze Outdoor Magazynu! Tymczasem do zobaczenia na górskich szlakach i codziennie na outdoormagazyn.pl.

Aneta Żukowska

Redaktor Naczelna Outdoor Magazynu

 

 ***

W numerze m.in.:

 • 14. Krakowski Festiwal Górski
 • Na każde warunki: GORE THERMIUM i GORE WINDSTOPPER
 • Z asfaltu w zaśnieżone góry – jak biegać trailowo zimą? Rozmowa z Piotrem Hercogiem
 • “Jakoś to będzie” zimą nie zadziała – turystyka zimowa dla początkujących. Rozmowa z Bogusławem Kowalskim
 • Lawinowe ABC – sprzętowe niuanse. Rozmowa z Leszkiem Niekraszewiczem
 • Skitourowa moda. Za karnety dziękujemy!
 • Na fokach w Tatrach
 • Na fokach w Alpach
 • Pitztal – skitourowe Eldorado
 • Lekko i sztucznie – przegląd kurtek ze sztuczną ociepliną
 • Gore Thermium w teście
 • Strefa marek: Black Yak, Fenix, Under Armour, Keen

Outdoor Magazyn dostępny jest w dobrych sklepach outdoorowych w całej Polsce: Uni-Sport (Katowice), Trekker Sport (Poznań), Skalnik (Wrocław), Alpin Sklep (Warszawa), E-Pamir (Kraków)

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn