Nowości od marki CAMP na 2017 rok

przez Administrator | Opublikowano 22 grudnia 2016 12:19

Marka CAMP w 2017 roku przygotowała trzy nowości, które zainteresują przede wszystkim fanów wspinaczki. Jest to kask wspinaczkowy STORM, karabinek oraz ekspres DYON.

STORM – nowy lekki kask wspinaczkowy

Projektując nowy kask firma CAMP wykorzystała doświadczenia zdobyte w produkcji ultralekkich kasków, takich jak SPEED i SPEED 2.0, które od dawna są rynkowym liderem w zawodach skitourowych, dzięki swojej niskiej wadze, wygodzie i dobrej wentylacji. Te same cechy udało się przenieść do modelu STORM, czego efektem jest nowoczesny kask zapewniający wyjątkową ochronę i wygodę o takim stopniu, że można go nosić cały dzień, bez względu na warunki i typ wspinaczki. Doskonałą wentylację zapewniają 22 otwory na powierzchni kasku. STORM będzie dostępny w dwóch rozmiarach i czterech wersjach kolorystycznych. Waga kasku to zaledwie 230 g

.

STORM – nowy lekki kask wspinaczkowy

DYON – lekki karabinek

Rewolucja w dziedzinie karabinków wciąż jest możliwa! Nowy DYON posiada zamek łączący korzyści lekko otwierających się karabinków drucianych z dobrze znanym i lubianym „bezząbkowym” systemem pełnych zamków. Pozwoliło to osiągnąć niespotykaną dotąd wydajność i bezpieczeństwo. Wygięty profil dłuższego boku zwiększa wytrzymałość aż do 11kN przy otwartym zamku jednocześnie utrzymując niską wagę na poziomie 32 g. DYON dostępny będzie w ośmiu kolorach odpowiadających popularnym rozmiarom friendów.

DYON – lekki karabinek

DYON – ekspres

Ekskluzywny ekspres do wszelkiego typu wspinaczki. Wyposażony w dwa rewolucyjne karabinki CAMP DYON łączące w sobie wszelkie zalety zamka drucianego z bezząbkowym zamkiem kojarzonym dotychczas z pełnymi karabinkami. Poszerzona taśma ułatwia pewny chwyt podczas patentowania trudnej, sportowej drogi. Nowy string Evo jeszcze lepiej utrzymuje karabinek w odpowiedniej pozycji. Dwie długości do wyboru 11 i 18 cm pozwalają łatwiej dopasować ekspres do własnych potrzeb. Dla zwolenników całkowitego odchudzania sprzętu dostępna będzie również wersja na Dyneemie ważąca jedynie 74 g.

 

DYON – lekki ekspers

Informacja marki CAMP

 

 

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn