Letni Bieg Piastów – 1300 zgłoszonych

przez Administrator | Opublikowano 05 sierpnia 2016 15:36

W sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia odbędzie się Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w Górach Izerskich. W zawodach wezmą udział biegacze z całej Polski oraz z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Norwegii.

Główne konkurencje: ultramaraton na 50 km oraz półmaraton i bieg na dziesięć kilometrów. Limit miejsc został wyczerpany – w ultramaratonie weźmie udział około dwustu, a w półmaratonie i biegu na 10 km po około czterysta osób.

W sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia odbędzie się Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w Górach Izerskich

W sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia odbędzie się Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w Górach Izerskich

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów wzbogacają program – podobnie, jak rok temu w trakcie LBP 2015 – o atrakcje mogące zainteresować tych, którzy nie biegają.

Będą więc biegi dla dzieci, marsz nordic walking z fachowym wsparciem instruktorów z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którzy pomogą poprawić technikę chodu. Nie zabraknie też – po raz drugi w Jakuszycach – zumby, bardzo dynamicznej formy ruchu, będącej połączeniem tańca i fitnsessu.

Limit miejsc został wyczerpany - w ultramaratonie weźmie udział około dwustu, a w półmaratonie i biegu na 10 km po około czterysta osób

Limit miejsc został wyczerpany – w ultramaratonie weźmie udział około dwustu, a w półmaratonie i biegu na 10 km po około czterysta osób

W wydarzeniach towarzyszących będzie uczestniczyć co najmniej około 300 osób – tyle już się zgłosiło. Oznacza to, że wszystkich zapisanych na LBP jest tysiąc trzysta.

Trasy wszystkich konkurencji zaczynają się i kończą na Polanie Jakuszyckiej. Uczestnicy Jakuszyckiej Dziesiątki pobiegną na Orle i do mostku granicznego na Izerze, a Jakuszyckiego Półmaratonu okrążą Kozi Grzbiet. W drodze powrotnej jedni i drudzy zdobędą Samolot i zbiegną z niego do Jakuszyc. Zawodnicy rywalizujący w półmaratonie zaliczą jeszcze Górny i Dolny Dukt.

Bardzo wymagająca będzie trasa Ultramaratonu. Pierwsze dwadzieścia kilometrów pokrywa się z trasą półmaratonu, ale potem ultrasi wbiegną na kopalnię Stanisław i szlakiem grzbietowym zdobędą Wysoki Kamień. Dobiegną prawie do Zakrętu Śmierci, z którego skierują się do szlaków pod Wysokim Kamieniem oraz w okolicy Czerwonego Potoku i Czerwonych Skałek. Odcinek znany zimą jako Dzielne Klapki zostanie wykorzystany po raz pierwszy w zawodach biegowych bez nart. Ultrasi wrócą do Jakuszyc przez kopalnię i Dolny Dukt.

Bieg Piastów jest znany przede wszystkim ze swojej zimowej wersji – jednego z największych i najbardziej renomowanych masowych biegów narciarskich na świecie. Podobnie jednak, jak organizatorzy innych wielkich biegów narciarskich, zrzeszonych w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, Stowarzyszenie Bieg Piastów rozszerza swoją działalność na inne pory roku, niż zima. Letni Bieg Piastów jest tego dowodem, podobnie jak Rowerowy Bieg Piastów, który odbędzie się 24 września.

LBP 2015 2

Organizatorzy Letniego Biegu Piastów zapraszają 6 i 7 sierpnia na Polanę Jakuszycką wszystkich, także tych, którzy nie biegają. Udział w zumbie jest bezpłatny, trzeba się tylko zapisać. Darmowe w ten weekend będą również parkingi należące do Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Szczegółowe informacje na stronie: www.bieg-piastow.pl.

Program Letniego Biegu Piastów

Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba

6 sierpnia, sobota:

 • godz. 9 start Ultramaratonu na 50 km
 • godz. 10 start Jakuszyckiego Półmaratonu na 22 km
 • godz. 10.05 rozgrzewka dzieci
 • godz. 10.15 bieg przedszkolaków na 500 m
 • godz. 10.25 bieg uczniów podstawówek na 500 m

7 sierpnia, niedziela:

 • godz. 10 start Jakuszyckiej Dziesiątki
 • godz. 10.05 marsz rekreacyjny nordic walking na 10 km

Informacja organizatorów

Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz
 1. Majka pisze:

  W tym roku nie udało się wygrać ale i tak zabawa była niezła.

 2. Karolek pisze:

  Nie zapomnę tego biegu do końca życia.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn