Spotkanie z Adamem Bieleckim w Poznaniu

przez Administrator | Opublikowano 28 lipca 2016 14:51

W czwartek 28-go lipca o godz. 21.15 odbędzie się spotkanie z Adamem Bieleckim – pierwszym człowiekiem, który stanął zimą na Gaszerbrum I oraz Broad Peak, zdobywcą Makalu i najtrudniejszej góry Karakorum – K2.

Adam Bielecki

Adam Bielecki

Adam Bielecki jest aktywnym himalaistą, który w tym roku zimą prowadził działalność na Nanga Parbat. Portal Explorersweb uznał wejście na Gaszerbrum I zimą 2012 dokonane przez Adama Bieleckiego i Janusza Gołąba za najważniejsze na świecie wydarzenie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku.

Prelekcja będzie połączona z pokazem filmowym, a całe spotkanie zwieńczy dyskusja.

Liczba miejsc siedzących (leżaki i ławy) jest ograniczona do ok. 120. Jeśli ktoś planuje przyjść na ostatnią chwilę to prosimy aby wziął ze sobą karimatę, polar lub koc do rozłożenia na piasku – miejsca raczej nie zabraknie :)
Niestety na to spotkanie nie będziemy prowadzić rezerwacji miejsc.

Adam Bielecki – biografia
33 lata. Himalaista i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Czlonek kadry narodowej we wspinaczce wysokogorskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 18 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołębiem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostalo za najwieksze osiagniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestizowy portal amerykanski explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosne 2014 roku wzial udzial w zakończonej sukcesem wyprawie na północna sciane Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

Projekt Plaża Miejska Chwaliszewo i eventy są finansowane ze środków budżetu Miasta Poznania.

źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn