Ukazały się „Tatry” nr 56 (2/2016)

przez Administrator | Opublikowano 29 czerwca 2016 12:19

Ukazały się nowe „Tatry”. Tematem numeru jest fascynujący świat dzięciołów, w tym unikatowe zdjęcia i opisy, ale w najnowszym magazynie jest nie tylko o świecie przyrody.

Tatry-nr-56-okladka

W numerze m.in:

Znamy dobrze tereny narciarskie w Dolinie Goryczkowej, szlaki turystyczne i schroniska na Kalatówkach i Kondratowej, ale na ogół niewiele wiemy o tym, co dzieje się tuż obok, w lesie, na polanach, w kosówce, wśród skał. Całe bogactwo świata przyrody w tej tłumnie uczęszczanej przez ludzi okolicy, ptaki, kozice, sarny, jelenie, świstaki i wilki, znajdziemy w szczegółowej relacji pracownika Parku, który regularnie patroluje ten teren.

Bogaty jest także dział humanistyczny w najnowszych „Tatrach”. Niezwykły charakter ma rozmowa z Riną Meir, Żydówką liczącą dziś prawie sto lat, która dzieciństwo i młodość spędziła w Zakopanem i znakomicie wszystko pamięta. O legendarnych postaciach tamtych czasów mówi zdrobniale, po imieniu, jako o swoich kolegach i koleżankach.

Dajemy blok tekstów poświęconych osobie zmarłego niedawno Michała Jagiełły, jednego z autorów naszego kwartalnika. W tym bardzo osobistą relację z jego ostatniej wycieczki w góry oraz wywiad, w którym ciekawie i szczerze mówi, co myśli o Tatrzańskim Parku Narodowym.

Turyści korzystają z tatrzańskich schronisk, ale najczęściej niewiele wiedzą o funkcjonowaniu tych obiektów. Reportaż z ośmiu miesięcy przepracowanych w Zbójnickiej Chacie w Dolinie Staroleśnej daje obraz schroniska z drugiej strony bufetowego okienka.

Dla taterników ciekawa będzie wiadomość, że minionej zimy po raz pierwszy od lat utworzył się Złoty Lodospad w północnej ścianie Małego Kieżmarskiego Szczytu.

W końcowej części kwartalnika są jak zwykle felietony, w tym jeden futurystyczno-fantastyczny. Może wywołać kontrowersje lub nawet oburzenie. Dlaczego? Przeczytajcie.

Najnowszy numer można zamówić TUTAJ.

źródło: tatry.tpn.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn