Pokaz filmu The Epic of Everest (1924) z muzyką na żywo w Krakowie

przez Administrator | Opublikowano 23 maja 2016 12:52

Kino Pod Baranami oraz Fundacja Dla Kina zapraszają na specjalny pokaz filmu niemego z muzyką na żywo podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. The Epic of Everest (1924) wraz z towarzyszącą mu muzyką etno-folkowego zespołu Karpaty Magiczne stanowi zapowiedź 17. edycji Festiwalu Filmu Niemego, która odbędzie się w dniach 1-4 grudnia bieżącego roku.

Epic-of-Everest-plakat

Czerwcowy seans filmowo-muzyczny jest efektem współpracy Festiwalu Filmu Niemego i Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który od lat prezentuje oraz nagradza najciekawsze i najbardziej nowatorskie filmy dokumentalne z całego świata. Organizatorzy Festiwalu Filmu Niemego pragną pokazać, w jakich okolicznościach narodziło się kino dokumentalne.

Kamera filmowa od początków kinematografii towarzyszyła podróżnikom, odkrywcom i badaczom podczas ekspedycji w nieznane. The Epic of Everest opowiada o trzeciej w historii wyprawie na Dach Świata, w której udział wzięli jedni z najwybitniejszych himalaistów epoki, m.in. Andrew Irvine i George Mallory.

The Epic of Everest opowiada o trzeciej w historii wyprawie na Dach Świataz udziałem Andrew Irvine'a i George'a Mallory'ego

„The Epic of Everest” opowiada o trzeciej w historii wyprawie na Dach Świata z udziałem Andrew Irvine’a i George’a Mallory’ego

Magiczny Everest

Magiczny Everest

Film zostanie pokazany w wersji odrestaurowanej cyfrowo przez British Film Institute w Londynie – z polskimi i angielskimi napisami.

Muzykę na żywo do filmu zaprezentuje zespół Karpaty Magiczne, który – poprzez oryginalne brzmienia niezwykłych instrumentów – próbuje sięgać do serca najstarszych tradycji muzycznych. Muzycy wystąpią w składzie: Anna Nacher (głos, tampury, elektronika), Marek Styczyński(tradycyjne i nowe instrumenty dęte, syntezator Mooga, instrumenty perkusyjne, modyfikowane cymbały santoor), Jan Kubek (tabla i inne instrumenty perkusyjne) oraz Dawid Adrjanczyk(elektryczne organy).

Muzykę na żywo do filmu zaprezentuje zespół Karpaty Magiczne

Muzykę na żywo do filmu zaprezentuje zespół Karpaty Magiczne

Więcej informacji o pokazie znajdziecie TUTAJ.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn