Bieganie z marką The North Face

przez Administrator | Opublikowano 10 maja 2016 12:58

Bieganie to od wielu sezonów jedna z najpopularniejszych form ruchu. Regularne treningi mogą korzystnie wpływać na układ krwionośny i pracę mózgu, a także zmniejszać ryzyko zawału serca. To także bardzo skuteczny i szybki sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki.

Rozpoczynając przygodę z bieganiem warto ustalić konkretny cel, który chce się osiągnąć. Może on dotyczyć zgubienia zbędnych kilogramów, pokonania wymarzonego dystansu w określonym czasie, czy udziału w coraz popularniejszych zawodach miejskich. By ułatwić sobie to zadanie dobrze jest wcześniej rozplanować treningi i regularne zapisywać postępy. To zmobilizuje do dalszej pracy w kryzysowych momentach.

Aby nie zniechęcić się do ćwiczeń po opadnięciu pierwszego zapału warto również, jak radzi zawodniczka The North Face – Fernanda Maciel, zacząć od krótkich dystansów, np. 30 min biegu na zmianę z marszem, 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu w naturalny sposób przyzwyczaimy organizm do wysiłku fizycznego i unikniemy przetrenowania. Co ważne, przed i po zakończeniu biegania, należy pamiętać o rozgrzewce i rozciąganiu. Bez odpowiednich ćwiczeń przygotowujących i uspokajających mięśnie, bardzo łatwo o kontuzję.

Niezależnie od doświadczenia czy pokonywanego dystansu, podczas każdego treningu najważniejsza jest wygoda. Podstawą dla każdego biegacza są oczywiście buty. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe oraz zapewniać stabilność i komfort podczas poruszania się po zmiennym podłożu. W duchu tej idei powstał model The North Face Ultra Endurance.

The North Face Ultra Endurance

The North Face Ultra Endurance

(fot. Greg Mionske)

(fot. Greg Mionske)

Dzięki specjalnej siateczce w przedniej części buta, stopy chronione są przed drobnymi kamykami, natomiast wewnętrzna wyściółka z materiału FlashDry™ szybko schnie, co pomaga zapobiegać powstawaniu pęcherzy i otarć. Takie rozwiązanie pozwala także na stałą cyrkulację powietrza, nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Podeszwa zewnętrzna Vibram® Megagrip zapewnia znakomitą przyczepność i stabilność podczas biegu na śliskim lub skalistym podłożu, a podeszwa środkowa EVA oraz wkładka ESS Snake Plate™ świetnie amortyzują stopę na kamienistych ścieżkach.

Nie można również zapomnieć o koszulce i spodenkach. Wybierając te części garderoby, warto zwrócić uwagę na to, czy interesujące nas modele wyposażone są w system wentylacji.

The North Face W FLIGHT SERIES TANK TOP

The North Face W FLIGHT SERIES TANK TOP

The North Face M FLIGHT SERIES SS 14 ZIP

The North Face M FLIGHT SERIES SS 14 ZIP

Dostosowany specjalnie do budowy ciała kobiet i mężczyzn zapewni regulację temperatury ciała podczas intensywnego wysiłku fizycznego w ciepłe dni. Dobrze, jeśli ubrania będą miały niewiele szwów, zminimalizuje to ryzyko powstawania otarć przy dynamicznym poruszaniu się. Dla wygody biegacza spodenki powinny posiadać małe kieszonki, w których zmieszczą się niezbędne akcesoria.

The North Face M FLIGHT SERIES VENT SHORT

The North Face M FLIGHT SERIES VENT SHORT

Bieganie to porządna dawka endorfin. Warto więc wykorzystać coraz cieplejsze i słoneczne dni, założyć buty i cieszyć się radością, jaką daje pokonywanie kolejnych kilometrów.

(fot. Greg Mionske)

(fot. Greg Mionske)

Więcej informacji na temat The North Face® znaleźć można na stronie www.thenorthface.com oraz portalach społecznościowych:

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn