Przed nami XIX Memoriał Piotra Malinowskiego

przez Administrator | Opublikowano 18 kwietnia 2016 18:59

Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia 2016 roku w rejonie Hali Gąsienicowej zostaną rozegrane ostatnie w tym sezonie zawody w skialpinizmie: XIX Memoriał Piotra Malinowskiego.

W miarę możliwości śniegowych organizatorzy przewidują wysokogórską, wymagającą technicznie trasę z odcinkami zabezpieczonymi poręczówkami zarówno na podejściu jak i na zjazdach. Trasa zawodów przebiegać będzie tradycyjnie w rejonie Hali Gąsienicowej i Doliny Pięciu Stawów Polskich. W tej chwili warunki powyżej 1500m npm są nadal zimowe, co pozwala mieć nadzieję na ciekawą i wymagającą rywalizację. Memoriał Piotra Malinowskiego kończy tegoroczne zmagania o Puchar Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim.

MALINOWSKI 2016 plakat

Partnerem generalnym zawodów jest marka DYNAFIT, producent pełnej gamy sprzętu do skialpinizmu. Każdy z zawodników w pakiecie startowym dostanie koszulkę i opaskę okolicznościową – seria limitowana ;) a także posiłek po zawodach i zaproszenie na kolację przy kapeli góralskiej w schronisku Murowaniec. Na Memoriał można zapisać się tylko przez Internet – do czwartku 21 kwietnia.

profil_mal_dluga2016

Nasze zawody poświęcone są pamięci PIOTRA MALINOWSKIEGO nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. Był też „starszym kolegą”, który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi.

XIX Memoriał Piotra Malinowskiego (fot. Monika Strojny)

XIX Memoriał Piotra Malinowskiego (fot. Monika Strojny)

Piotr Malinowski urodził się 31 III 1944 r. w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 r. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł w 1995 r.

Zapraszamy serdecznie!

Organizatorzy:

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

TKN Tatra Team

Zapisy i szczegółowy program na stronie www.memorial.topr.pl

Monika Strojny

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn