Anna Kącka – moc z biegania, czyli nowa twarz w teamie Dare2b

przez Piotr Turkot | Opublikowano 25 kwietnia 2016 12:59

Kilkunastu zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportu, a wśród nich młoda, dobrze zapowiadająca się biegaczka, specjalizująca się w bieganiu górskim – Anna Kącka. To kolejna nowa twarz w rosnącym w siłę teamie Dare2b.

 

Anna Kącka podczas biegu w Szczawnicy (fot. arch. Anna Kącka)

Anna Kącka podczas biegu w Szczawnicy (fot. arch. Anna Kącka)

Anna Kącka z zawodu jest projektantem graficznym, a bieganie stanowi dla niej źródło inspiracji. Jak przyznaje, z codziennych treningów czerpie energię do pracy. W biegach górskich startuje zaledwie od nieco ponad roku, ale od początku z sukcesami. W sezonie 2015 zakończyła rywalizację Ligi Biegów Górskich w Polsce na piątym miejscu.

„Anna jest zawzięta. Myślę, że w tym sezonie będzie mocna!” – mówi o niej jej trener, Marcin Świerc, dwukrotny mistrz Polski w skyrunningu oraz na dystansie długim i ultra. Czy Anna Kącka pójdzie w jego ślady? Jej najbliższy sprawdzian to Mistrzostwa Polski w Szczawnicy.

Anna Kącka podczas Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie, Zermatt 2015 (fot. arch. Anna Kącka)

Anna Kącka podczas Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie, Zermatt 2015 (fot. arch. Anna Kącka)

Jakie plany ma na przyszłość? „Pragnę się rozwijać i startować coraz więcej, nie tylko w biegach w Polsce, ale także za granicą” – zdradza nam Ania. Chciałaby zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie w Podbrdo w Słowenii oraz planuje złamanie kobiecego rekordu w Biegu Rzeźnika. Czy to się uda? Będziemy mocno trzymać kciuki!

Anna Kącka podczas zimowego biegania (fot. Anna Kącka)

Anna Kącka podczas zimowego biegania (fot. Anna Kącka)

Anna Kącka jest kolejną biegaczką w teamie. Wcześniej dołączyli do niego Paweł „Pigmej” Krawczyk, Łukasz Zdanowski i Emilia Romanowicz, a wśród polskich sportowców innych dyscyplin związanych z Dare2b są także chodziarz, Grzegorz Sudoł, wspinaczka, Ida Kupś oraz wioślarki, hokeiści i kolarze.

Starty Anny Kąckiej w 2015 roku:

5. miejsce – Montrail Liga Biegów Górskich 2015
5. miejsce – Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie, Szczawnica
4. miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki
2. miejsce – Gorce Maraton
51. miejsce – Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie, Zermatt
2. miejsce – Chudy Wawrzyniec
2. miejsce – Półmaraton w Bielsku-Białej
2. miejsce – Półmaraton w Jedlinie
2. miejsce – Półmaraton Ślężański
3. miejsce – Bieg na Magurkę

Informacja prasowa Dare2be

Dare2b to brytyjska marka, której początki sięgają 2000 roku. Charakteryzuje się specjalistycznym przeznaczeniem odzieży: dla miłośników sportów zimowych, narciarzy, snowboardzistów, kolarzy, biegaczy. To produkty wysokiej jakości o technicznym wzornictwie i doskonałym komforcie noszenia, wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów oraz technologii rozwijanych przez firmę, oferowane jednak w przystępnych cenach. Odzież dla każdego, dostępna w bardzo szerokiej rozmiarówce.

Produkty Dare2b powstają przy ścisłej współpracy ze sportowcami z Dare2b Team – reprezentującymi różne dyscypliny sportu. Marka Dare2b obecna jest w ponad 60 krajach na świecie. Wraz z markami Regatta Professional, Regatta, Craghoppers i Hawkshead wchodzi w skład Regatta Great Outdoor. Siedziba firmy mieści się w Trafford Park (Manchester).

Strona: www.dare2b.com

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn